| xPanth3r a întrebat:

Buna TPU am si eu un laptop nou Acer Aspire One D260 si nu stiu care e windosu-l lui original va rog frumos puteti sa imi spuneti? sau funda la cel mai bun raspuns A! si VOT!

astept raspunsuile voastre!

multumesc happy

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Poti baga windows7. poate merge, esti cu ram la limita.mareste ram, si este compatibil cu w7, 8

| xPanth3r explică (pentru express11):

Pai am un 1 GB si mere bine am vazut la unele ca au windows 7 starter ala originalu-l dar la al meu nu scrie nicaieri nimic si nu stiu care este mai sunt si unele care au Windows XP (tot leptopul asta) nu stiu cum se zice ala originalul vreau sa aflu windows-ul lui original! nu sa imi dati sfaturi ca sa bag rami si chestii straight face

| express11 a răspuns (pentru xPanth3r):

Mai omule, ori ce pc sau laptop, nu are windows al lui! daca nu ai cd cu licenta.merge orice windows pe ele! dar depinde de procesor si ram ca sa poti folosi anumit windows! intelegi?

| xPanth3r explică (pentru express11):

Bai desteptule eu caut windows-ul lui ala originalul ca nu stiu care este ca cand l-am cumparat nu mi-au zis si nu stiu care este! Ca orice laptop si orice PC are windowsu-l lui original!

| express11 a răspuns (pentru xPanth3r):

Scuze.ai cd cu driverele lui? daca l-ai luat cu windows licenta, baga-i driverele, laptopului, cu care a venit din magazin.si daca esti varza, nu toate vin cu windows, vin si cu free dos-adica fara sistem de operare. daca nu stii, mai esti si fraier.bafta!

| xPanth3r explică (pentru express11):

Ma mie nu mi-ai dat niciun cd ca nu le am cerut eu nici de windows nici de drivere ai inteles si sa stii ca nu am chef sa imi pun mintea cu un bou ca tine care esti varza si nu intelegi la ce vreau sa zic si la ce ma refer daca nu ai inteles mai citeste din nou intrebarea FRAERE hai bft.winking

| express11 a răspuns (pentru xPanth3r):

Vaca ce esti! driverele vin in pachet cu laptopul. daca l-ai luat second hand, sa-l ai sanatos.esti debil mintal, de nu intelegi un lucru simplu.