| Skyscarper001 a întrebat:

Am terminat clasa a VIII-a si am plecat in Austria, in Viena, unde m-am inscris la un liceu privat catolic (Sacre-Coeur).
Eu nu prea stiu germana, dar m-am apucat de un curs. As vrea daca puteti sa-mi dati niste sfaturi despre cum as putea sa ma integrez in liceu?

1 răspuns:
| SOPHIEDUNE a răspuns:

Ce te face sa crezi ca nu te poti integra? Incearca doar sa fii prietenoasa\prietenos si nu uita sa fii tu insuti! Nu castigi mare lucru cu prefacutul.Te prezinti tuturor iar restul vine de la sine.Cel mai bine este sa pastrezi o relatie buna cu toata lumea, nu sa incerci sa eviti pe cineva sau sa stai doar cu un coleg\colega.Te ajuta foarte mult daca te intelegi bine cu majoritatea.Mult succesc!