| anonim_4396 a întrebat:

am un prieten ce anul asta are bacul, acum trece in a 12-a, nu suntem împreuna, deși nu vreau pentru ca am înțeles amandoi ca dacă ne înțelegem foarte bine, nu are rost sa stricam asta cu o relatie ce e posibil nici sa nu dureze o luna, in fine, revenind la intrebare, deci ea are bacul anul asta, e la profilul Turism și Alimentație la un Liceu Economic, mi-a povestit cât de repede au trecut acești 3 ani de liceu și ca nu poate sa creada ca au mai rămas cu puțin peste 6 luni pana ce termina liceul. I-am spus ca e ceva normal și ca nu trebuie sa se gândeasca la adsta prea mult, oricum timpul trece, însă cumva nu înțelege asta, mi-a spus ca plange aproape in fiecare noapte din cauza asta, ca au trecut acești ani frumoși prea repede și as vrea sa o fac sa se simtă mai bine, ce as putea sa ii spun? De învățat învață foarte bine, deci nu e problema bacul, însă vreau sa o fac sa se simtă bine ca înainte, când era cu zâmbetul pe buze mai mereu, apropo, vouă cum vi s-au părut ca au trecut anii de liceu? Sincer sa fiu mie mi s-a părut ca a trecut foarte foarte rapid îmi amintesc încă cu ușurintă când începuse clasa a 9-a cu ce eram îmbrăcat, cum m-am simtit cu cine am vorbit prima data din clasa, priveliștea de pe geam, ce ne-a spus diriginta, parca a fost acum câteva zile însă de atunci au trecut mai mult de 4 ani.

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Eu l.am terminat anul acesta, nu mai zic cate lacrimi am vărsat, mi s-a părut că anii au trecut foarte repede, chiar dacă nu au fost cei mai frumoși ani, am avut colegi cu care nu prea m.am inteles, m.am obisnuit cu ei si cu locul acela,cu profil,dar asta este, nu poti sa stai la nesfârșit intr.un loc, trebuie sa mergi mai departe, sa descoperi alte orizonturi, sa iesi din zona de confort, astea sunt niște etape ale vietii pentru a ne bucura de ele

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Doamne, ce aveti? laughing
Nu ai idee cat m-am bucurat, m-am simtit ca si cum am scapat dintr-o inchisoare.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

laughing

| Justme1997 a răspuns:

Clasele a 9a si a 10a au trecut greu fiindca erau groaznice pentru mine, a 11a si a 12a foarte repede, au fost cat de cat ok. Anii de facultate au fost mult mai frumoși. O sa ii treacă si ei starea asta de la sine

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Foarte greu a trecut pentru mine liceul, a fost un cosmar care parea ca nu se mai sfarseste.
Nu inteleg de ce sa plangi atat pentru asta. De ce nu se gandeste ca merge la facultate si va avea alte momente frumoase, chiar si cand se va angaja isi va face alte amintiri. Fiecare perioada a vietii are un inceput si sfarsit pentru a ne bucura si de alte experiente. Daca toti am plange ca s-a terminat gradinita unde am ajunge?

| Basilievski a răspuns:

Lasa-l sa treaca. E o mizerie. Eu, personal, nu am nicio amintire placuta din liceu.

| anonim_4396 explică (pentru Basilievski):

Pfff, inseamna ca nu a fost un liceu pe placul tau... big grin Mie cumva imi pare rau ca a trecut dar nu ma plang de asta, face parte din trecut, asta e, avem viitorul inainte

| Basilievski a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa iti para rau? Ca baga profesorii materie inutila in tine? Ca in a 12-a profesorii de sport si desen te pun absent nemotivat, tu avand BAC, pe care NU IL DAI DIN SPORT SI DESEN? Foarte frumoase amintiri. Sa iti para rau dupa colegi? Daca ai terminat liceul nu inseamna ca toti colegii ti-au murit. O sa va mai vedeti si dupa.

| anonim_4396 explică (pentru Basilievski):

Stiu ce zici, dar nu e la fiecare liceu asa, la unele licee, cele tehnologice nu se face desen, muzica, logica din calsa a 9-a si chimie, fizica, biologie nu se mai fac din clasa a 11-a deci din clasa a 11-a raman materile de bac, engleza si ceva module, atata tot la care te inteleg profesorii, iar la sport, religie, fiecare dupa cum se pune cu profesorul, dar nu cred ca e mare lucru sa mergi o data pe saptamana la o ora de sport si la o ora de religie