| igrec005 a întrebat:

Am visat ca imi cautam rochie de mireasa. Ce inseamna cand visezi asa ceva?

5 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Inseamna ca nu vei mai apuca sa devi mireasa sad

| LoL a răspuns:

Din cate stiu atunci cand visezi o mireasa sau rochie de mireasa inseamna realizari.Ca vei realiza ceva un vis. Sper ca te-am ajutat fundita?

| XByancaElenaX a răspuns:

Buna Mia Nu stiu exact ce inseamna dar pot sa iti zic ca nu inseamna ca iti moare cineva pentru ca si eu m-am visat in rochie de mireasa si nu mi-a murit nimeni. Si era un vis f f asemanator cu al tau adica ceva gen incercam rochia si imi cautam niste pantofi care sa se potriveasca ( doar ca pantofii din cate imi amintesc erau rosii in cazul meu ). A, si umblam prin magazine dupa o geanta care sa se asorteze cu pantofii...

Nah, asta a fost acum 2 ani si nu mi-a murit nimeni de atunci.

Cred ca nu ai cumparat-o pentru ca ti se pare ca e cam devreme sa te mariti, mai amani.

Si ca ai rupt-o...ai distrus ( sau vrei sa distrugi ) ceva ce inainte era pur sau tu vedeai acel lucru ca pur. Ti-e teama sa nu afle si altii chestia asta...( chinezoaica )
Dar e o interpretare asa, dupa ureche... poate pentru tine rochia de mireasa inseamna altceva si atunci nu se potriveste.

A, si e bine daca era lumina...totul se termina cu bine...

| MadaliciuXoxo a răspuns:

Sa vezi o mireasa in vis sugereaza cele mai feminine calitati pe care le ai. O mireasa mai poate sugera un parteneriat sau o uniune de orice fel.

- sa visezi ca mireasa e impuscata la nunta ei sugereaza ca un aspect feminin, in ceea ce te priveste, a juns la capat, a "murit".

| Laya a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar stiu de la bunica mea, ca atunci cand visezi rochie de mireasa (sau mireasa in general) inseamna moarte... worried