| Dizzy a întrebat:

Ce inseamna daca te visezi mireasa? Pana acum m`am visat de doua ori.

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Atunci cind visezi mireasa exista o interpretare tipica a viselor in traditia populara, care afirma ca este un semn rau, de moarte. Este posibil ca se porneste de la inversiunea culorilor: albul rochiei de mireasa este considerat negru - un simbol al doliului.
Nu trebuie sa va speriati, cu siguranta ca ele nu anunta moartea, poate fi vorba de o moarte simbolica. Exista multe superstitii populare legate de maritat si mirese, de aici probabil vine si frecventa relativ mare a aparitiei acestui gen de vise, superstitiile legate de ziua nuntii si a mirelui gasit in constiinta.
Mai poate fi interpretat visul cu mireasa si ca o viziune a propriei feminitati, nunta fiind apogeul acestui sentiment, sau poate sugera o uniune sau un parteneriat.

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ca ti-e gandul numai la maritis.

| BassHunter13 a răspuns:

Nu vreau sa te speriu dar asa am auzit de la batrani de mult! Inseamna Decessad

| jumbO a răspuns:

Inseamna moarte! deces in familie sau tu. straight face