| ღMikyღ a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a 8-a. Stiu si imi imaginez ce ma asteapta, dar nu asta e problema mea. De cand ma stiu, eu sunt fata aceea timida, cu maxim 2 prieteni, plictisitoare deoarece sunt prea serioasa, neplacuta ca am multe cosuri si multe alte aspecte. In clasa mea sunt patru grupuri: grupul copiilor care nu invata bine, grupul fangirl-urilor, grupul pitipoancelor si grupul "vesel". Mereu mi-am dorit sa intru in acest magnific grup "vesel" sa vad ce-i asa special la el, desi multa lume spune ca e frumos doar pe exterior. Dar eu totusi ma intreb cum e. Eu sunt singura care nu face parte din nici un grup. Invat foarte bine, am cativa prieteni cu care vorbesc, dar nimic mai mult. Nu caut popularitate si nici prieteni falsi, vreau doar sa fiu inconjurata de oameni si sa nu ma mai simt singura, sa fiu chemata la zile de nastere etc...nu vreau sa va plictisesc. Am incercat pana si sa ma integrez in grupul fangirl-urilor, am reusit dar simt ca nu e stilul meu.
Acum nu ca vreau sa ma laud sau ceva dar am o voce destul de buna, nici nu fac canto si da..as vrea sa ma fac remarcata prin asta, dar nu stiu cum. Genul acela "piti" sa nu ma imbrac cu aceleasi haine de 2 ori pe saptamana, sau sa imi fac parul ca la bal cand eu ma duc la scoala, sau sa ma machiez la 13 ani...never. De droguri, tigari, nu mai zic.
As vrea sa devin ceva mai populara. As prefera daca ati organiza o lista cu pasi, mi-ar fi mai usor laughing. Nu ca sunt grea de cap dar doar un raspuns sub forma : " vorbeste cu popularii" atata timp cat eu ma balbai si daca fac o gluma, nu va merge. laughing de la 1 la 100, nu stiu. Vreau ca in liceu deja sa fiu schimbata, sa ma pot imprietenii usor, etc. Voi trage tare pentru examene, nu va faceti griji. Cum am zis, asta e singura mea problema. Si stiu ca multi dintre voi ati trecut prin asta, asa ca ma bazez pe voi. Pupici! :*

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Citeste cartea "Secretele Succesului" de Dale Carnegie. Te va ajuta mult. Iti da incredere ca poti si face ca totul sa para atat de simplu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai intr-un oras mai mare iti poti gasi un cerc pe gustul tau. Oricum mai ai inca un an, doar vorbesti asa cu colegii si in rest te ocupi de invatat. Daca ai avea si alte lucruri de facut in timpul liber crede-ma ca nu te-ar fi preocupat si tampeniile alea cu "popularitatea", cine ce face, etc. E doar o pierdere de vreme...

| Necunoscuta31 a răspuns:

Ufff greu. Si eu sunt in grupul "vesel" si cumva o tipa care acum imi e o prietena buna chiar,usor s-a pus pe langa mine si a intrat si ea(poti incerca asta, dar nu merge mereu ca nu toate sunt asa dragute si deschise la prieteni noi). Daca cineva spune"ba care are tema la mate/romana/altceva" da tema. laughing) Nu te baga ca musca in lapte dintr-o data, iesi usor usor la iveala cu lucruri marunte, gen daca esti buna la invatatura crede-ma ca o sa fi apreciata laughing mai ajuta si tu la teste mai da de mancare la fomistii din clasa laughing)! Si SA NU CUMVA SA TE SCHIMBI DIN CINE ESTI!
Sper ca te-am ajutat, macar putin...winking