| さゆり a întrebat:

Anul asta eu am intrat la liceu. Am ales un profil econimic, landu-ma dupa mama iar cand am vazut ce clasa de dastrabalati am m-am amutat la alt profil. Cu chiu, cu vai, mama a reusit sa ma mute de la economic si sa am duca la filologie. Toate bune, pana cand am realizat ca am diriginta de franceza(nu suport franceza deloc), clasa noastra este un cabiet de franceza si in + mai fac si 3 ore de fran + una optional(tot de franceza). Altii, care nu vor sa faca franceza(mai ales ca ne da si teza), au ales germana. Intrebarea mea este: eu nu suport germana, dar as vrea sa stiu daca pot sa fac in loc de franceza intesiv, engleza intensiv, deoarece ma descurc mai bine la eng decat la fran. Iar daca raman asa anul asta(sunt clasa IX), la anul mai pot alege alta optiune in afara de fran?! Va rog raspundeti-mi daca stiti, sau daca se mai gaseste cineva din Giurgiu, ca acolo stau, va rog sa-mi dati si mie un raspuns urgent!
Dau funda si vot, numai sa raspunde-ti cu idei bune!
P. S.: Multumesc anticipat! ^_^

1 răspuns:
| jordan_6666 a răspuns:

Sunt din TM la noi in cursul anului scolar nu se poate muta limbile straine dar de la anul poti alege altceva