| AndreeaAnghel2411 a întrebat:

TPU!
As avea si eu o intrebare...
Am vazut un film cand eram mai mica si nu mai imi amintesc cum se numeste. sad si ma gandeam ca daca o sa-l descriu putin o sa ma ajutati voiwinking :*
Era doua surori erau micute una mai mare alta mai mica... si intr-o zi nu stiu cum a inceput sa alerge si a trcut printr-un geam si a murit, dar sora ei o mai vedea sub forma unei fantome, iar la inmormantarea ei surioara ei statea pe leagan. iar ea a venit si era de cealalta parte a leaganului si o impingea. Stiu ca nu sunt cam bune detaliile dar stiu ca e vechi filmul si cam atat imi amintesc...
Si parca mai era o faza cand au fost la un bazin de inot si stateau amandoua si stiu ca bazunul era acoperit cu ceva si aia care era un fel de fantoma a impins-o pe sora ei in apa si s-a innecat, iar pana la urma au salvat-o dar era macefica aia...
Scuze ca nu prea mai stiu... Sper sa reusiti sa va dati seama ce film e.
Scz categoria!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Filmele acestea nu sunt bune. Imi vei zice: "Dar imi plac!" Si mie imi place sa fac multe lucruri; dar nu tot ce este placut este si sanatos.
Sa nu te plangi mai tarziu ca de ce visezi urat noaptea. Orice imagine vazuta se intipareste in creier si nu o mai poti scoate de acolo cu nici un chip. Totul intra in subconstient fara sa iti dai seama.
Deci renunta la filmele cu fantome sau cu orice altceva de felul acesta.
Tu vei avea de suferit pentru ca singura pasesti pe un teren interzis.
In orice lucru -fie mancare, bautura, vizionare, ascultare, etc., etc.,- cauta sa asculti de glaul ratiunii; adica sa faci ce cunosti ca este bine. Pentru nu tot ce ne place este si sanatos. Macar de nu ar avea nici un efect asupra noastra. Dar totul ne influenteaza.