| AnonimulCodlei a întrebat:

As dori si eu sa stiu ce inseamna a buluci o țigară, ca nu inteleg, si nu vreau sa par prost dacă îmi intreb prietenii, iar pe net nu am găsit. Mersi!

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Banuiesc ca a prepara o tigara, deci ceva in plus se amesteca, probabil drog.

| darrio2007 a răspuns:

BULUCÍ, bulucesc, vb. IV. Refl. și tranz. A (se) aduna grămadă, a (se) strânge la un loc; a (se) îngrămădi. – Din buluc.
Nu stiu ce ar insemna la o tigara dar asa este explicat termenul.

| AnonimulCodlei explică (pentru darrio2007):

Adică cand postim țigara, dupa ce i-o dau inapoi, ăla imi zice ca am bulucit-o, deci nu cred ca asta înseamnă.

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimulCodlei):

Daca tu stii mai bine ce inseamna e problema ta. De-asta nu mai pot dormi eu noaptea.

| CosminCD a răspuns:

Important e sa stii alte lucruri mai importante decat a buluci o tigara. Si ce daca nu stii? Asa e de importanta in viata chestia asta?