| AnonimEs a întrebat:

as exagera daca i-as reprosa iubitului meu ca de ce da "uau" sau "ador " la unele poze de a fetelor, sunt foarte geloasa si el e foarte gelos si posesiv chiar obsedat, "oare ma iubeste imi pun des intrebarea asta" sadmai ales din cauza ca merg la scoala, stau in banca si i fac lui poze cu ce fac, se apropie ziua lui o sa i puna toate poze cu el de ziua lui o sa comenteze cine stie cu ce, am fost 9 luni ne-am despartit si ne-am impacat din nou, ce sa fac sa i reorosez ca de ce face asta ce sa fac? Stiu ca ma iubeste mult dar e foarte posesiv mereu ma suna in pauze, azi a zis sa ma mut singura in banca am acceptat chiar daca mi rusine de ce spun colegi. Ce sa fac sa i reprosez, ar trebui sa fiu geloasa ca face asta( chestia cu ador ) va rog datimi sfaturi da nu sa il las sad cand merg la scoala doar atunci e gelos si posesiv in rest cand is acasa e ok tot, oare de asta fa chestiile cu facebook, ca de ce eu merg la scoala, el a terminato anu trecut sad

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai exagera, pentru ca nu-i normal sa-i impui cuiva sa faca ce vrei tu!
Daca il iubesti, incearca sa-ti stapanesti gelozia si sa-i respecti intimitatea.
In primul rand nu exista "ador" pe FB, exista "like" care inseamna simplu : "imi place".
Se pare totusi ca va meritati unul pe altul, amandoi sunteti gelosi, amandoi sunteti control freek, deci, cum va asterneti, asa dormiti!
Chetsia cu mesajele la scoala si poze si explicatii, mi s epar deplasate, ar trebui sa-ti inchizi telefonul cand ajungi la scoala si sa-l redeschizi cand ieri pe poarta scolii si mergi spre casa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ti am mai zis la cealalta intrebare, da i repejor papucii. Azi te pune sa te muti singura in banca maine te bate daca stai de vorba cu un barbat.

Treaba asta cu posesivitatea nu are nicio treaba cu iubirea sau cu o relatie sanatoasa

| RaduAlx a răspuns:

Eu cred ca chestia asta cu ''posesiv'' nu ar trebui sa existe intr-o relatie.Sa nu ai impresia ca daca e posesiv te iubeste mai mult.