| anonim_4396 a întrebat:

As vrea o dieta si niste imagini- schema cu exercitii fizice eficiente pentru slabit in zona fundului si a picioarelor.
Va rog o dieta adevarata, si as vrea sa stiu si cat slabesc pe luna cu ea...
Uitati cum sta treaba - am 15, aproape 16 ani, doar 152 cm inaltime insa cantaream ultima data 55kg, iar acum cred ca la fel... Aceasta vara as vrea sa slabesc in 2 luni cat mai am la dispozitie cam 10 kg crying va fi greu sa ma abtin si sa fac atata efort insa nu vreau sa mai arat asa crying
Sa fie ceva bazat pe acea portie de max 2000 cal pe ziwinking funda cel mai bun raspuns! Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| Cucoshamerican a răspuns:

Eu pot sa-ti zic cum am slabit eu. Am avut 110 kg si 180cm 16 ani. Acum am 17ani am 86 kg si 187 inaltime. Ceea ce am realizat a fost foarte greu.Deoarece necesita multa multa rabdare si vointa si sport.Ca sa slabesti poti sa-ti faci singura un program de slabit. Poti incepe prin eliminand painea, dulciurile, sucul, alergare macar 30 de min pe zi si numai mananci dupa ora 6 si incearca sa mananci cat mai natural si putin, poti avea 4 5 mese dar portii mici cum ar fi o banana, o salata, un piept de pui la gratar, etc. Daca ai bunavointa in 2 luni eu zic ca scapi de kg in plus de care tiai propus si crede-ma ca dupa ce slabesti nai sa regreti nimic si ai sa te simti mult mai bine. Sper sa te fi ajutat.Da un reply cu ce ai reusit

| AnonimaOk a răspuns (pentru Cucoshamerican):

Multumesc foarte mult. E foarte adevarat ceea ce ai spus, totul! Foarte tare daca ai reusit sa slabesti atata... sper sa reusesc si eu. Am 152 cm la aproape 16 ani ( da stiu cam nasol -- sunt foarte scunda crying dar nu am ce face, adica stiu ca inotul si sportul ar ajuta la crescut insa am probleme cu inima si nu pot crying ) si am 55-60 kg crying dar sunt fata deci e cam mult. Vreau sa fiu mai slaba cu 15 kg...

1 răspuns: