| RuxiFuxi a întrebat:

Bună TPU!
Aş vrea sa dau probele la liceul pedagogic, printre probe am auzit ca o sa am si un interviu in care o sa am o conversație cu comisia pe o temă dată de aceasta. Îmi este extrem de frica. Eu sunt mai rusinoasa. Si parca vad ca n-o sa scot nici un cuvant. Daca sunteti la Peda sau aveti prieteni care au dat probele, imi puteti spune cum se desfasoara aceasta proba? Cum ar trebui sa ma pregatesc? Sunt sigura c-o sa iau restul probelor, dar mi-e tare teama de interviu.

1 răspuns:
| VreauSaFiuMilitar a răspuns:

Buna... nu sunt la peda, dar am cateva informatii. O sa dai proba la desen si muzica, sport. Interviul e cel mai usor. O sa vb putin, o sa intrebe de ce vrei sa intri la acest liceu etc.