| LadyDeny a întrebat:

Cine este la liceul pedagogic pe profil de invatatorare-educatoare? ati dat ceva probe ca sa intrati? sunt grele probele?

Răspuns Câştigător
| Astrid47 a răspuns:

1. Proba de aptitudini muzicale
Aici v-a trebui sa pregatesti un cantec si inca unul de rezerva in caza ca nu iese totul bine.Nu se cauta neaparat voce dar trebuie sa suna cat de cat bine, nu ca o morsa sufocata.
2. Proba de aptitudini fizice
Aici stiu ca e vorba in principal de alergare.
3. Proba de aptitudini artistice
La aceasta proba va trebui sa pictezi obiectele care sunt puse pe o masa de catre profesor.(Desigur, materialele necesare le cumperi tu.)
4. Interviu
Aici v-a trebui sa-ti exprimi punctul de vedere in legatura cu un anume subiect.

9 răspunsuri:
| Astrid47 a răspuns:

Http://www.calificativ.ro/......21189.html

Asta a fost acum cativa ani. Sper ca te ajuta!

| Ella_Marya_1995 a răspuns:

Ce te pune sa faci la proba sportiva? si ce canti la cea muzicala? ai intrat?

| DuckGirl9419 a răspuns:

Nu sunt grele probele.ele constau in :proba de desen., de muzica, sport si un interviu.sunt foarte usoare, dar la sport trebuie sa alergi cam mult.succes si te astept la pedagogic :*

| LadyDeny explică (pentru DuckGirl9419):

Multumesc dar ma indoiesc, stau prost cu sportul, obosesc repede sad

| Astrid47 a răspuns (pentru LadyDeny):

Nu iti fa griji. E usor. Eu nu sunt la acel profil dar am aflat de la sora si verisorul meu aceste informatii, iar sora mea nu e prea priceputa si a trecut proba desi obosea si ea foarte repede.

| LadyDeny explică (pentru Astrid47):

Sper sa intruwinking mi-e foarte frica mai ales la proba de desen si muzica, cine stie ce ma pune sa desenez si habar n-am ce cntec sa-mi aleg

| LadyDeny explică (pentru DuckGirl9419):

La proba muzicala scrie ca am de reprodus scurte motive ritmico-melodice (2-4 masuri) desprinse dintr-un cantec de copii; ce am de facut? ce inseamna? imi poti da un ex sau un sfat? mersi mullt