| Mexx99 a întrebat:

BUNA TPU!
As vrea sa stiu si eu cum e viata in SUA!
Adica obiceiuri, etc! Vreau sa imi continui studiile acolo.As vrea sa stiu daca se merita! Funda pentru raspunsurile cele mai complexe!

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

In ce stat?
Liceu sau facultate?
Te duci singura sau cu familia? Elaboreaza mai mult si iti pot da un raspuns mai complet.

| Mexx99 explică (pentru Radu284):

La facultate.Singura.big grin

| Radu284 a răspuns (pentru Mexx99):

Pai o sa ai nevoie de bani. In functie de stat si de facltate. O sa rebuiasca sa stai la camin, sa dai bani pe mancare, eventual transport, si studii. In functie de facultate, te poate costa de la ~20K pe an la 50K+

Bineinteles, daca obti o bursa e mai ieftin. Trebuie sa vezi si cu vizele, daca rusesti sa primesti o viza de studiu.

Daca vrei sa te mai si distrezi, gen shopping, cluburi, etc. iti trebuie bani si pentru asta.

Ti-ai ales o universitate, ceva?

| Gomez_Daniele_1976 a răspuns:

Vreai si trebuie, as vrea si eu sa invat in SUA dar nu am posibilitatea, si desigur ca merita, succes!