| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in privinta unui subiect ceva mai personal. Imi place de un baiat. L-am vazut prima data cand am fost la olimpiada. El este mai mare ca mine cu 2 ani, asa ca nu prea am purtat cine stie ce dialog. O singura dat am vorbit, cad el a incepu sa vorbeasca despre Stephen Hawking, iar eu fiind pasionata de stiinta am spus vreo cateva cuvint dar nu mult.Atunci nu mi se parea decat un baiat foarete destept cu simtul umorului. Dar acum cateva zile am vazut profilul lui de facebook si mi s-a parut foarte dragut.De atunci mi s-au cam aprins talpile. Dar nici macar nu stie ca exist. Ar fi ok sa-i dau eu cerere sau ar fi bine sa mai astept sa mai cresc? Pentru ca deocamdata sunt cam mica abia am inceput pubertatea si nu cred ca ar avea ceva de vazut la mine (adica nu sunt prea dezvoltata sunt o piticanie dar la fata toata lumea imi spune ca sunt foarte frumoasa si nu sunt grasuta sunt bine) si el fiind mai mare... Nu stiu voi ce parere aveti? V rog fara cometarii tampite

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ana227 a răspuns:

Scuze pentru greselile de scriere tastatura defecta

| Sideckik1 a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa astepti. Un baiat care e un baiat calumea nu are treaba cu dezvoltata si alte prostii. Daca stii sa vorbesti cu un baiat si ai dat impresie de fata draguta dai o cerere. Si peste 2-3 zile il bagi in seama si ii spui l-ai vazut nu ai apucat sa vorbestii cu el si de ce nu il consideri un baiat dragut poti sa-i zici asta. Eu nu vad in asta ceva de care sa-ti fie rusine. Vezi cum vorbeste cat de interesat e de faptul ca l-ai abordat. si nu lasa timpul sa treaca cu conceptia ca nu esti dezvoltata si nu are ce vedea. Total gresit. Daca e un cocalar si un tampit si un obsedat poate ca se uita la asta dar daca nu e o sa vorbeasca cu tine daca macar te place un pic o sa te bage si el apoi in seama. Eu am 17 ani simi place de o fata de 14. Chiar nu imi pasa ca e mica ca nu-i dezvoltata eu doar cand o privesc si vad cat de draguta e. Felul cum vorbeste Si faptul ca e si frumoasa mai conteaza cai nu-i dezvoltata? Lol NU. Depinde si de baietii da tipu ala nu-i un obsedat sau cocolar cred eu. Incearca. Si mie imi era greu sa incerc chiar daca is baiat. Dar de ce sa ma gandesc seara inainte sa adorm ce ar fi fost daca. No sa te omoare daca il bagi in seama ai grija sa intelegi cat e si el de interesat gen cum si cand scrie si ce scrie. Parerea meawinking