| Johnny69 a întrebat:

Fetelor ce ati alege dintre un baiat cu simtul umorului si care va face sa va simtiti bine dar uratel si un baiat care nu stie sa comunice, golanas dar frumos.

16 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Golanul frumos este plin de orgoliu, vrea tot timpul sa dovedeasca ca el este seful. Celalalt, (uratelul) e bun pana la un anumit punct, deoarece cade in obsesie si devine sufocant.
Dar, pe de alta parte, impartirea barbatilor in aceste doua tipologii, nu e cam... stramta si lipsita de realism?
Sunt barbati situati undeva la mijloc si care intrunesc calitatile ambelor tipuri. Parerea mea.

Sa fiti iubite de barbatul pe care-l iubiti, fetelor!

| LaLaura a răspuns:

Pentru mine conteaza sa ma faca sa ma simt bine in prezenta lui, sa ma indragostesc de ceea ce este el, de cum gandeste, de cum vorbeste cu mine, sa am ce comunica cu el ( cominicarea e MUSAI intr-o relatie), sa ne dam sfaturi, sa am ce invata de la el si sa fiu mandru de el, sa ma respecte si sa aiba ochi doar pentru mine.
Deci asa alege un baiat finut, cu simtul umorului, care sa am ce sa comunic cu el, nu sa ma chinui sa ii scot vorbele cu clestele, chiar daca e uratel, nici eu nu sunt miss frumusete.
Frumusetea e trecatoare, dar gandirea ramane vesica si ea este totul intr-o relatie de durata si solida.

| RAY a răspuns:

Desigur ca toate spun ca lar alege pe acel uratel, dar realitatea e cruda, fizicul conteaza ma ales inaltimea, stai putin nici aia nu conteaza doar banii, banii atat

| LoveSleep a răspuns:

Evident că a doua variantă.
Acum o să zică toate că (,) contează să te simți bine lângă el și alte tâmpenii pe care nimeni nu le crede.

| LaLaura a răspuns (pentru LoveSleep):

Logic ca daca vreau doar sa fac sex, conteaza sa fie bad boy, smecher, si sa fie sex de o noapte ( de fapt daca e doar sex atunci nu prea cred ca conteaza prea mult fata, ci cum se misca).
Dar as prefera o relatie serioasa, nu vrajeli de adolescenta.
Nu vreau sa ma marit cu un mutalau care mai e si fustangiu si fumeaza etnobotanice, ce educati ii dau lu fiimea.

| LoveSleep a răspuns (pentru LaLaura):

Evident că nu ai vrea un "mutalău" cum zici tu dar dintre ăia doi, l-ai alege pe ăla care arată mai bine.
Așa aș face și eu și așa ar face orice persoană normală.

| LaLaura a răspuns (pentru LoveSleep):

Si cu ce rost? sa ma plictisesc de el? sa vorbesc incontinuu si el sa se uite dupa curul la alta? Pai nu as putea sa fac nimic cu el, doar sex, iar pentru asta nu e nevoie doar sa fie frumos, ci sa stie sa isi foloseasca "unealta".
Am trecut de timpul acela de "frumusete", prefer sa am pe cineva care sa ma completeze, sa am ce discuta cu el si mai ales sa fim ce aceeasi lungime.
Daca doream doar sex, nu avea rost sa ma bag intr-o relatie ca sa ce? sa ma dau mare ca am o relatie, dar la alui meu sa ii fuga ochii dupa alta, astea sunt copilarii.

| LoveSleep a răspuns (pentru LaLaura):

So, prin frumos, nimeni nu se referă să aibă 25 de cm în pantaloni. Frumos, adică să aibă un fizic destul de ok, să arate bine.
Tu te referi doar la antiteza dintre comunicativ și "încuiat".
Dar de cea cu frumos-urât nu te iei.
Bagă-le pe toate într-o oală și-o să vezi că e mai greu să alegi.
E ușor să zici asta, dar dacă ai fi pusă in fața faptului împlinit nu cred c-ai rămâne la aceeași părere.
Și oricum, nu știu câți ani ai, dar după 25, 30 de ani în sus, mă gândesc că lucrurile se schimbă, când te gândești la viitor, la o familie, nu prea contează aspectul fizic, (aici îți dau dreptate) dar el nu se referea nicidecum la asta. Și oricum, la vârsta aceea lucrurile se schimbă, dar bazele rămân aceleași. Poate nu se mai pune accent așa de mare pe aspectul fizic, dar contează și el foarte mult.
Concluzia e că în orice situație, oricum ar fi caracterul unui tip, o fata va alege întotdeauna pe cel care arată mai bine. Eh, am exagerat puțin, aproape întotdeauna.

| LaLaura a răspuns (pentru LoveSleep):

Frumos, ma referam sa fie frumos, aspect placut, fizic ok ( nu sunt interesata de un fizic musculos).
Eu nu imi aleg partenerul dupa cate patratele ale pe abdomen, ci sa am ce sa discut cu el, sa stiu ca imi este aproape si sa ma pot baza pe el, sa avem puncte comune.
Cine a pus intrebarea a specificat clar, urat- dar vorbarest, frumos - mutalau si fustagiu. Sigur l-as alege pe primul, ca sigur gasesc despre ce sa vorbesc si m-ar aprecia poate mai mult pentru intelectul meu, decat cel afemeiat, care s-ar uita mai mult la corp, si dupa nici o zi, ii curg balele dupa alta.
Aspectul fizic se mai lasa, ii cad patratele dupa cativa ani si ia forma burta de bere, si atunci ce fac? caut pe altu cu patratele, asta e superficialitate zau.
Am 23 de ani, si prefer ca partener pe cineva care sa imi fie alaturi, sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt, nu pentru corpul meu, sa stiu ca daca imbaranesc, o sa am riduri, fata zbarcita de stat cu copii sau la munca sa ma iubeasca si sa imi spuna ca sunt cea mai frumoasa pentru el, asta e iubirea pentru mine, si asa doresc si eu sa iubesc. Pentru mine conteaza omul, caracterul sau si frumusetea sa interioara, nu cea exterioara care se pierde si e superficiala.
Asta e parerea mea, si asa mi-am ales partenerul, cu care sunt de 9 ani impreuna.

| Doub a răspuns:

Niciunul.

| AliGab a răspuns:

Daca as simti ca imi place foarte mult primul tip de om si ca as putea tine la el in ciuda aspectului sau fizic, as alege pe primul. Al doilea pica din start. A treia varianta ar fi sa nu aleg pe niciunul daca as simti ca de ambele parti nu ar fi sentimente reciproce

| Teardrop a răspuns:

Depinde de tipă. Una mai închisă, mai nesigură pe sine îl va alege pe primul.
Cea comunicativă, deschisă, populară o să-l aleagă pe al doilea.

Răspuns utilizator avertizat
| Syndre a răspuns:

Niciunul. Aspectul fizic contează, orice s-ar zice. Personal n-aș putea să-mi imaginez o relație în care nu m-aș simți atrasă de partener sau n-aș putea să comunic bine cu el.

| jrockfreak a răspuns:

Primul, clar. Dar dacă e urâțel, ar avea mai multe șanse dacă ar încerca pe alte planuri ale aspectului să fie ok, adică îmbrăcăminte cool, igienă, parfum de calitate... Asta un sfat în plus pentru cei care vor să atragă cât mai multe tipuri de fete.winking

| Încrezuta a răspuns:

Frumusețea e trecătoare, dar de ce să nu ne bucurăm de ceva vrumos atâta timp cât îl mai avem...