| DoarStefan a întrebat:

as vrea sa va intreb ce cei care stiu, la medicina trebuie sa merg numaidecat la profil real? Cu ce medie pot intra.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar din contra. Mai multe obiecte de studiu din liceu care sa aiba tangenta cu medicina se parcurg pe perioada liceului la profilul biologi- stiintele naturii. Media de admitere difera de la an la an si de la un centru universitar la altul.

| AFR81 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Specializarea Stiinte ale Naturii este parte a profilului Real. Dar, intr-adevar, perfecta dreptate in ceea ce spui.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti face orice liceu doresti si dupa ce vei lua bacul poti merge la orice facultate. Facultatea nu conditioneaza liceul terminat.