| Aquatinies17 a întrebat:

Buna TPU... As vrea sa va intreb ceva. Am 14 ani si cunosc un baiat de un an si ceva. cand ne-am cunoscut mi-a zis direct ca ma place. El s-a transferat la scoala in care invatam eu. Nu stiu cum a ajuns sa ma placa. Pana sa imi marturiseasca asta eu nici nu stiam de existenta lui. Apoi. Am inceput sa il plac si eu. Nu am fost impreuna. M-a intrebat o singura data, dar nici nu mi-a dat timp sa ii raspund. A spus repede ca oricum nu va merge ca el se va transfera inapoi la scoala de unde venise. Asta se intampla pe la inceputul verii. Cand a venit vacanta eu am plecat la vara-mea si nu am mai vorbit cu el. Stiti vorba : ochii care nu se vad, se uita, nu? Asa s-a intamplat si in cazul meu. Nu am mai vorbit cu el timp de cateva luni. A inceput anul scolar si nu am vorbit, el fiind la o alta scoala. A venit si ziua lui. I-am urat un simplu 'La multi ani!' si atat. Tot nu am vorbit mare lucru. La ziua mea tot nu am vorbit. Apoi... Noi aveam profa de muzica comuna si ea ne-o dus prin aprilie la un concurs de incondeiat oua. cu o seara inainte am vorbit mult, foarte mult pe Facebook. A venit si ziua cand trebuia sa mergem la concursul ala tamp. Cand ne-am vazut, m-a salutat doar pe mine. Si mai erau cativa colegi si de ai mei si de ai lui. Dupa ce am terminat de pictat oua il vedeam ca se mai uita din cand in cand la mine. Stiu ca o trebuit sa mergem si in alta cladire si la intoarcere am fost singuri. si am vorbit. Nu va inchipuiti altceva. Dupa am mers la un mall si tot asa. Am mai vorbit cu el. Eu cu el si cu inca o colega, care era si ea acolo, ne-am propus ca vara sa mergem la cules de capsune la Spania. Si asta am cam vorbit in mall. Planificam date si chestii Cand am mers spre casa si trebuia sa coboare mi-o zis sa ii trimit mesaj cand ajung si eu acasa. De atunci am mai vorbit cu el. M-o rugat sa imi fac cont de steam si el imi trimitea mesaje primul. Mai des decat inainte, la o saptamana-doua. Uneori si mai des. Incerca sa ma invete dota (cine ar vrea sa ma invete, sunt deschisa la sugestii. mie imi place sa joc cu death prophet). Dupa, am mers in vacanta la Timisoara. Prin august. Atunci vorbeam seara cu el. Si vorbeam muult. Apoi a devenit o obisnuinta. Numai ca problema e urmatoarea: eu trebuia sa incep discutia. Vorbeam de multe chestii. El e a 9-a i eu a 8-a. Imi zicea despre liceu si ca are emotii. Despre ce mai juca. Mi-a zis si despre gagicile lui si chestii de genu. Asta e primul semn de intrebare: ma vede ca pe o prietena buna, nu? Ieri am vorbit despre relatii. Mi-a zis ca ii place de o fata. O vazut in scoala pe una cu care ar vrea combinatie. Si sigur ca i-am zis sa isi incerce norocu. Numa ca m-o intrebat daca nu as fi geloasa. I-am zis ca nu. Pana la urma nu is gagica-sa sau ceva. El credea ca i-as fi zis ca il plac mai demult. Nu as fi avut curaju, oricum. Si am vorbit ceva de relatii. El m-o intrebat despre cum as vrea sa fie crush-ul meu. Nu pricep de ce l-ar interesa parerea mea.
Acum, intrebarea mea. Credeti ca daca ii scriu mai mereu prima ma crede disperata sau ceva? Ma vede doar ca pe o prietena, nu? Fara bascalie, daca puteti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat, pur si simplu se ascunde de tine, iar asta cu cine scrie primul` nu-i o drama, atata timp cat voi va-ntelegeti bine nici nu conteaza cine scrie primul`, caci daca va placere sa vorbiti amandoi de ce te-ar crede o disperata? Si la faza ca-i place de o fata, e si normal, la liceu vede multe chestii si relatii, e si normal sa vrea si el acest lucru, dar nu cred ca-i foarte serios, deci daca-l placi, nu vad de ce n-ai face tu primul pas, n-ai nimic de pierdut crede-ma.

| Aquatinies17 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aquatinies17):

:*, da Kratos la toti, chiar de-i un antisocial.