| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Astazi am descoperit ca am lindini sau paduchi, ce o fi acestia. Sunt foarte retrasa si suparata. Va rog, spuneti-mi cateva leacuri sau tratemente pentru a scapa de ei. Pur si simplu imi este rusine. Nu stiu de unde i-am luat, deoarece eu ma spal des pe cap. Sa fi fost de la scoala? Multumesc mult de raspunsuri.

8 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Pai in general ii iei din locuri aglomerate nu stiu ce sa zic. am auzit pe cineva care a scapat de asta cu gaz dar nu ia omorat pe toti nu a reusit pentru ca erau prea multi si s-a dus la fizer si s-a tuns scurt. asta e singura solutie. sau poti cere ceva la farmacie.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Bună stai liniştită scapi de ei imediat există la farmacie şampoane speciale pentru paraziţi şi eu am avut îi luasem de la şcoală nu e o ruşine că ai păduchii i-ai luat de la altcineva şi păduchii trag la păr curat.

| Bibuşca a răspuns:

Si eu cand eram mai mica acum luat Iindini din beci laughing mama mi-a luat un pieptan special si i-a scos si i-a omorat (m-a tuns scurt ca pe baiat ce am plans eu dupa parul meusad) mi-am cumparat un sampon special pentru acestia si imi dadeam cu otet in cap si stateam cu el de fapt imi dadeam cu samponul acela apoi ma limpezem cu otet a fost groaznic dar macar scapasem de lindini

| Bibuşca a răspuns:

Poti intreba la farmacie despre acest sampon special pentru lindini/paduchi

| Dizz a răspuns:

Gaz

| Barby18 a răspuns:

Cu petrol. eu asa stiu ca merge. :* bafta

| MaDuulicii a răspuns:

Buna.desi imi este foarte rusinesa o spun.si eu am paduchi si m-am dat cu tot felul de solutii de la farmacie si cu sprei de musterolling on the floor voi incerca cu gaz asta te sfatuiesc sa faci si tu:*. acum va intreb eu. gzul nu produce caderea paruluithinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt la farmacie niste solutii anume pentru asa ceva.