| balan_4463 a întrebat:

Cum pot scapa de paduchi? lindini ceva de la farmacie? indinafara de gaz si benzina.si sa-mi spuneti modul de utilizare raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| Madalina857 a răspuns:

A da solutia pe care am scris-o are si petrol deci grija la ochi si gura si nu turna cu sticla pui pe cineva sa te ajute...dar trebuie sa te spei foarte bine sa nu-ti ramana parul clei

6 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Salut balan si eu am avut paduchi... du-te la farmacia veterinara si cere solutie de paduchi pentru animale merge foarte bine dupa 2. 3 spalari dispar
te speli cu el pe cap ( il ti in cap cam 20.30 de miute iar apoi te speli foarte bine pe cap cu sampon. Faci chestia asta cam de 2 ori pe saptamana

p.S tati ii medic veterinar
funda?

| Stefanistaaa a răspuns:

Petrolul lampant face minuni crede-ma.
Necazul este ca cei de la Petrom nu mai comercializeaza prin reteaua sa de distributie.Totusi incearca la Praktiker poate gasesti.

| balan_4463 explică:

Cum pot scapa de lindini ca am o groza

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Madalina857 a răspuns:

Pai iti sugerez lux-mobil stiu ca este de curatat mobila dar iti face sa-ti straluceasca parul.si te mai si scapa de ei...dar atentie sa schimbi totul sau sa bagi la spalat totul ce e facut din material sa nu-i mai primesti... sper ca te-am ajutat fundalove struck

| Łøяﻉ a răspuns:

Buna.du`te la farmacie si cere sampon pentru paduchi. Umezeste`ti parul si da`te cu el si lasa`l sa actioneze 20 de min[sau cat scrie pe flacon ], dupa care clateste bine si spala`te cu samponul normal.Acum ca esti in vacanta ar fi bine sa nu te mai speli inca o data cu samponul normal, iar dupa ce ai clatit samponul pentru paduchi sa te piepteni cu un pieptene des deasupra unei coli de hartie.E cam aiureaa, dar da rezultatee :d.ei sunt "ametiti" de la sampon[cei care supravietuiesk] si cad mai usor de pe firul de par. Spala`te asa cateva zilee si vei scapa happy. Instructiuni clare ai si pe flacon`.:d Succes