| soseona a întrebat:

Buna tpu.astazi mi-am facut si eu cont pentru a pune si eu o intrebare.Intrebarea mea este:
deci eu sunt in clasa a x-a si tot iesind in fiecare pauza pe hol sau pana la magazin [mentionez ca magazinul este in incinta scolii]am vazut un baiat care acum este in clasa a IX-a..de atunci ma gandesc incontinuu la el.i-am zis prietenei mele si ea mi-a zis sa ma bag in vorba cu el dar nu am curaj. dupa ce i l-am aratat si ei, in pauza urmatoare ea l-a intrebat cum il cheama si el a zis ca alexandru.
va rog sa ma ajutati! ce sa fac sa ma observe? pare un baiat finut... dati-mi idei ce sa ii spun...chiar nu stiu..multumesc dau funda pentru un raspuns care o sa ma ajute cu adevarat.

P.S.nu il gasesc pe facebook

Răspuns Câştigător
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!
Am auzit d mai multe cazuri de acest gen,dar parerea mea este ca daca il placi cu adevrat,si simti nevoia sa petreci timpul cu el,vei trece pe timiditatea ta,si vei face tu primul pas. Daca si el va incepe sa te placa, poate veti fi impreuna, dar daca nu, sa deveniti macar prieteni.
Deci trebuie sa treci peste timiditate, si sa incerci.Sunt sigura ca ai auzit de "Daca nu risti, nu castigi", Doar riscand vei afla ce se va intampla.
Sper ca ti-am fost de ajutor in vreun fel.Si mult noroc in continuare.happy

1 răspuns:
| ДdД a răspuns:

Buna!
Sunt de parere ca ar trebui sa te duci sa faci cunostinta tu cu el nu prietena ta, si de ce nu, sa ii ceri fb-ul sau id-ul sau sa te interesezi la mai multe persoane (de incredere, ca apoi ies barfe si..na...intelegi tu) de fb-ul lui, dupa ce deveniti prieteni pe fb intreaba-l de vorba dar incearca sa nu fi sacaitoare.

Pa-pa! bafta!