| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Ma confrunt cu o dilema de ceva vreme si as vrea niste opinii. Am fost impreuna opt luni cu un baiat, dar in vara el mi-a propus sa facem o pauza pana la inceperea scolii pentru ca el simtea ca suntem "prea incarcati". Nu am inteles prea bine motivul nici atunci si nici acum. In fine i-am zis ca bine si am asteptat ca el sa ma caute la inceperea scolii, dar nu a facut-o si a trecut deja o luna de atunci. Nu stiu ce sa mai cred...eu inca tin la el si chiar imi facusem sperante ca o sa ma caute. Mentionez ca nu prea am cum sa dau de el.i-am lasat un mesaj pe mess, dar intra foarte rar si nu stiu cand il va vedea. Voi credeti ca mai exista vreo posibilitate sa imi scrie? Multumesc mult:*

7 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

De cele mai multe ori "a lua o pauza" inseamna "adio".
Poti sa-l suni, sa iei legatura cu el prin alte mijloace, poate cine stie...

| Cosmin1I a răspuns:

Nu pune botul la fazele *hai sa luam o pauza*. Ceea ce vroia baiatul de fapt era sa se desparta de tine. Posibil a aparut o alta fata in viata lui si nu stia cum sa se desparta de tine

| moonchild9 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Ouch. Atunci asta e un mod foarte patetic de a o face. Mersi mult.

| Cosmin1I a răspuns:

Asa este ...este dovada de lasitate din partea lui dar este ceea ce majoritate dintre baieti ofera in ziua de azi:p.Sunteti asa de fragile si usor de pacalit caci majoritate baietilor va vad ca pe o prada la varsta voastra.

| Stassy a răspuns:

Draga,...cred k,, a lua o pauza" e un fel de a spune..adio.

| sasha22alexa a răspuns:

Sfatul meu este sa-l uiti. Atunci cand ti-a spus ca vrea pauza inseamna ca si-a facut niste planuri de viitor in care tu nu prea aveai loc. Ca sa te lamuresti incearca sa dai de el, sa discutati fata in fata cam cat va mai dura pauza asta sau care a fost adevaratul motiv.

| sasha22alexa a răspuns:

Eu am vorbit un an cu un baiat. Acum vreo 3 saptamani mi-a spus ca vrea sa luam o pauza, pentru ca are nevoie un timp sa fie singur. Eu i-am zis sa se gandeasca bine pentru ca eu nu o sa ma mai impac cu el deodata ce s-a luat decizia asta. El a sustinut incontinuare ca asta vrea... vrea pauza. Asta a si primit + o indiferenta totala. Si acum de o saptamana ma tot roaga (putin spus ) sa ne impacam. Spune ca regreta, ca a fost un prost, se umileste aproape. Eu nu il pot ierta. Nu sunt o jucarie gen "azi ma joc cu tine dar maine nu, poimaine da ". Tu daca ai putea trece peste... fa-o. dar sincer nu cred ca ar merita