| soseona a întrebat:

Salut tpu.astazi mi-am facut si eu cont pentru a pune si eu o intrebare.Intrebarea mea este:
deci eu sunt in clasa a x-a si tot iesind in fiecare pauza pe hol sau pana la magazin [mentionez ca magazinul este in incinta scolii]am vazut un baiat care acum este in clasa a IX-a..de atunci ma gandesc incontinuu la el.i-am zis prietenei mele si ea mi-a zis sa ma bag in vorba cu el dar nu am curaj. dupa ce i l-am aratat si ei, in pauza urmatoare ea l-a intrebat cum il cheama si el a zis ca alexandru.
va rog sa ma ajutati! ce sa fac sa ma observe? pare un baiat finut... dati-mi idei ce sa ii spun...chiar nu stiu..multumesc dau funda pentru un raspuns care o sa ma ajute cu adevarat.

P.S.nu il gasesc pe facebook

Răspuns Câştigător
| Vallerie a răspuns:

Incearca sa intri in discutie cu el, incearca sa va imprieteniti si apoi vei observa ce fel de persoana e el. Si chiar daca altcineva iti va spune ca e prea mic...tu nu ii asculta, urmeazati inima!

| soseona explică (pentru Vallerie):

Dar asta e faza..ca nu stiu cum sa intru in discutie cu el..mersi orcum..asi vre sa primesc raspunsiri la intrebare:cum sa-l fac sa ma observe?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faci cum ti-a zis prietena ta, te duci la el[insotita de prietena ta daca nu ai curaj singura] si intri in vorba cu el, intreaba-l ceva legat de scoala pentru inceput