| JullietaJully a întrebat:

Buna tuturor de pe acest site super! imi puteti spune va rog frumos de unde pot sa dau funde altorahappy?

8 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

La intrebarile puse de tine.
In partea dreapta a fiecarui raspuns e o funda si scrie "declara raspunsul castigator". Tot ce ai de facut e sa dai click pe ea.

| MaeRi a răspuns:

Da.pai pui o intrebare,ceilalti iti raspund,raspunusu pe care il consideri bun sau ajutator ii dai fundita. Fundita apare in dreapta raspunsului utilizatorului,e de culoare gri si scrie declara raspunsul castigator, apesi pe acea fudnita gri, iar ea se face portocalie.

| louise a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

Funda?:D

| EmaS a răspuns:

Alegi un raspuns care ti se pare tie cel mai bun,apoi in dreptul lui este o panglica portocalie.Dai clic pe ea,apoi apare un mesaj daca esti sigur ca ai ales raspunsul castigator, dai clic pe da si gata, ai premiat raspunsul! Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

| florina15 a răspuns:

Buna,poti da funda, apsand click pe funda gri de sub raspuns, sub funda apare ascris"declara raspunsul castigator" si dai click apoi ok

| SerbanSnake a răspuns:

Dupa ce cinvea iti raspunde la o intrebare a ta,langa raspunsul dat in dreapta apare o fundita sub care scrie "declara acest raspuns castigator" dai un click pe funda apoi iti va aparea o casuta care te va intreba daca esti sigura ca vrei sau ceva de genu, iar apoi apesi ok, bafta!

| ioanadanny a răspuns:

Pai e foarte usor.tu pui o intrebare si raspunsul care te va ajuta mai mult il notezi uitandute in partea dreapta la intrebare iti va aparea o funditahappy

| hiphopgirl a răspuns:

Intri la vizualizare profil iti alegi raspunsul si dai click pe declara raspunsul castigator. funda?