| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna TPU happy!
Buna tuturor happy! Povestea mea e cam asa... am fost indragostita de un coleg timp de 1 an si ceva si dupa am aflat eu de la o alta colega ca acel coleg ma iubeste numai ca nu vrea sa imi spuna..am incercat sa il fac sa imi vorbeasca sa imi spuna dar nu a vrut si a tot evitat subiectul.Se vedea dupa felul cum se comporta cu mine ca tine mult la mine si ca ma iubeste. Acum ma duc la liceu in clasa a9a si nu o sa mai fim la acelasi liceu dar mereu oriunde ma duc chiar in niste momente in care nici nu ma gandesc la el sau nici nu ma gandesc ca l-as putea intalni il intalnesc. Totul este foarte ciudat..de cand s-a terminat scoala si examenele l-am vazut de cateva ori dar era ori pe cealalta parte de drum sau in masina cu parintii lui. de ce mereu dau peste el? Nici macar nu il mai iubesc.dar atunci cand ma gandesc la el am un sentiment ciudat si pur si simplu acel sentiment ma face fericita desi el nu e langa mine sau ceva.e ciudat dar nu imi place de el deoarece am un sentiment de ura pentru el in adancul sufletului pentru ca nu a vrut niciodata sa imi spuna nimic despre sentimentele lui pentru mine.Cand zic ca nu is in stare de un lucru stau si ma gandesc si dintr-o data chipul lui imi apare in minte si pot sa fac acel lucru. ma face puternica. dar pacat ca niciodata nu o sa mai discut cu el deoarece relatia de prietenie si de colegi ce am avut-o s-a racit rau de tot. asta este. imi pare sincer rau ca totul a iesit asa dar e si vina mea.Orgoliul asta daca nu ar exista. sper ca poate in viitor am sa ma mai intalnesc cu el si am sa mai vorbesc cu el dar nu prea cred.Voi ce spuneti? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Cupcake666 a răspuns:

Wow ce poveste...
poii eu nu prea stiu ce sa zic, stiu insa ca nu ar trebui sa va "despartiti" dupa ce ati fost asa apropiati...
Si mai stiu ca ai scris chestia asa pentru ca ave-ai nevoie sa te descarci si nu vroiai sa te duci la cineva cunoscut... si nu ar trebui sa ceri parerea nimanui pentru ca oricum nu l-ai asculta din cauza orgoliului pe care l-ai mentionat si tu...
dar daca ar fi dupa mine m-as duce la el si l-as intreba daca ma m-ai place sau daca m-a placut vreodata! happy
Sper ca te-am ajutat si pote sunt putin obraznica dar... Funda? big grin

2 răspunsuri:
| Athée a răspuns:

Daca simti ca trebuie sa vorbiti, sa va reimprieteniti, atunci fa tot posibilul!

| DChriss a răspuns:

Reimprieteniti-va, fa cumva in asa fel incat sa deveniti din nou buni prieteni, ca de exemplu intreaba-l daca ii place vreun joc online cu tema multiplayer (cred ca am scris gresit) si face-ti o echipa sau potiincerca varianta clasica de al invita impreuna cu mai multi prieteni in oras cu ocazia, nu stiu, zilei hainelor albastre, gaseste un motiv sa redeveniti din nou prieteni. Sentimentul ala pe care il ai dovedeste ca iti este dor de el si regreti faptul ca nu ti-a spus ca te place. Deci dupa ce redeveniti prieteni apropiati fa tu primul pas si spune-i ca il place, din cate vad el nu are curajul necesar sa faca asta, mai exista si baieti timizi, so here you go girl!