| JurnalulUneiFraiere a întrebat:

Deci ma enerveaza rau un baiat. Acum cateva zile imi zicea ca ma iubeste si acum dupa ce "m-am certat" cu el, gata, nu ma mai iubeste. Ca sa va povestesc de la bun inceput...el m-a tot bagat in seama si eu nu l-am mai bagat atat de des. Adica cum sa raspund la complimentele de genul "ce frumoasa esti" toata ziua. Nici nu ma vedea bine si deja incepea. Plus ca inainte cu un an, el ma ignora. Erau zile in care vb cu mine mereu si dupa, brusc, ignoranta din partea lui si uite ca el a rabufnit si s-a suparat ca eu il tratez cu indiferenta. Un prieten de al lui l-a intrebat ce mi-a facut de sunt suparata si i-a raspuns "ce i-am facut? E..dracului..si ce ma intereseaza pe mine?" si tot el imi zicea ca ma iubeste si tot felul. Nu stiu cum unii oameni pot fi atat de falsi si nesimtiti, ca pe mine m-a enervat rau. El mereu se aseza langa mine si recunosc ca am fost super nesimtita pentru ca el se daduse langa geam in microbuz pentru a ma pune langa el si eu l-am evitat si am preferat sa stau in picioare si mi-a facut si el aceeasi faza vineri. Este foarte ciudat faptul ca atat el, cat si prietenul lui vb cu mine. Incep sa cred ca este o competitie intre ei doi. Nu stiu ce vor de la mine..ba se aseaza unul langa mine, ba se aseaza altul. Unul zice "mi-ai furat gagica" amandoi ma considera gagica amandurora. Nu stiu ce sa mai cred, dar atitudinea acestui baiat ma enerveaza si imi da o stare super proasta. Sunt foarte suparata ptc eu il plac si cand ma gandesc ca eram indecisa pe cine plac, deoarece prietenul lui incepuse sa se bage in seama cu mine, dar ma doare sa vad ca acum m-a lasat balta si incep sa cred ca tot pe el l-am placut, ca a fost primul sentiment..chiar n-am idee ce sa fac. De discutat cu el, oriucum nu-i pasa.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum iti spuneam si pe celalat topic, colegii astia au facut glume si misto pe seama ta si acum s-au retras.
Din atata lucru nu trebuie sa te stresezi, ca la varsta asta cam tot ce zboara se manaca si nu exista seriozitate in relatie, pentru ca sunteti copii cu totii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atitudinea acestui baiat ma enerveaza
Care este atitudinea lui, aceea care te enervează?
Cum simți că te eenrvează?
si imi da o stare super proasta.
Cum ți-o dă? Cum simți starea?
sunt foarte suparata
Cum simți supărarea?
ptc eu il plac.
Ce înseamnă că îl placi? Adică? Explică.
si cand ma gandesc ca eram indecisa pe cine plac, deoarece prietenul lui incepusera sa se bage in seama cu mine, dar ma doare sa vad ca acum m-a lasat balta si incep sa cred ca tot pe el l am placut,
Care el dintre cei doi?
ca a fost primul sentiment..chiar n am idee ce sa fac. de discutat cu el, oriucum nu i pasa.
De unde ai tras concluzia că nu îi pasă?

| 1997onur a răspuns:

Calmează-te și nu te mai stresa și mănâncă dulciuri

| haileewatson a răspuns:

E un pustan care nu stie ce vrea. E clar ca e un fel de pariu intre cei doi, sfatul meu e sa-ti vezi de treaba ta. Zice ca te iubeste doar la misto. Daca te apropii de el o sa te dezamageasca laughing