Întrebare recomandată | Cocacolr a întrebat:

Ce carti recomandati pentru adolescenti? Chiar nu stiu ce sa imi mai cumpar.

Răspuns Câştigător
| Meyourfriend1234 a răspuns:

Buna. Harry Potter, toate cele 8 volume, e o alegere foarte buna pentru adolescenti. Asa sunt si Narnia(din nou, toata seria), Divergent, Jurnalele Vampirilor (exista si cartea), Jurnalul unui Ninja adolescent, Tom Gates, aventurile lui Tim(cred ca asa il chema). Sper ca te-am ajutat. Fundita?

10 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Salut!

Iti recomand sa te interesezi din ce carti o sa ai bacalaureatul laughing
Serios, oricum trebuie sa le citesti daca vrei rezultate bune, asa ca de ce sa nu incepi de pe acum?

Multa bafta.

| Anonima6789777 a răspuns:

Game of thrones cartea 1

| agentmarius007 a răspuns:

Iti recomand cartile scrise de Cristina Nemerovschi

| plopurel a răspuns:

Salut!
In caz de nu stii ce sa iti mai cumperi, acum depinde si de ce tip de carti iti plac, eu unul iti recomand sa cumperi volumele Harry Potter, dar si alte volume deoarece sigur nu te vei plictisi de ele.winking

| Maria52G a răspuns:

Cele mai frumoase carti sunt de la editura Arthur. Sunt foarte multe carti cu actiune si ieftine.

| mucicubranza a răspuns:

Buna, niste carti interesante sunt:Cismigiu& Comp; Romanul Adolescentului Miop

| Maria_Miruna_1999_LPCx a răspuns:

Buna! Iti recomand Divergent (toate cele 3 volume), hunger games(toate cele 3 volume), cateva romane politiste care mie personal mi-au placut foarte mult, cum este "cine l-a ucis pe Roger Ackroyd" sau "o moarte anuntata" scrise de Agatha Christie. Astea sunt cartile mele preferate, sper sa iti placa!

| Sheherazada a răspuns:

Salut, http://cumpara-inteligent.ro/......olescenta/ eu zic sa alegi de aici ceva, sunt niste recomandari foarte bune si majoritatea dintre carti le-am citit in adolescenta si m-au ajutat mult. Ti le recomand si tie cu drag - si legat de cumparat, ai link chiar pe site unde ti-am dat, dar te las pe tine sa descoperi asta. Pwp :)

| Madalina_Alexia_1991 a răspuns:

Jurnalul unui pusti, eroina clementina, jurnalul meu haios, jurnalul unei pustoaice

| Alexandruu1232 a răspuns:

End game. Este vorba despre 12 adolescenti care se trag din semintiile primilor oameni care au locuit pe pamant si o data la 100 de ani are loc un joc pentru descendentii acelor oameni organizat de zei. Partea interesanta este ca nu au nici o putere speciala sau ceva de genul, sunt oameni obisnuiti care au fost antrenati de catre maestrii lor (care au fost si ei jucatori la vremea lor) Pentru ai pregati. Cam tot ce au ei de facut este sa se plimbe prin toata lumea si sa gasesc ceea ce zei le cer, acestia mai trebuie sa se omoare si intre ei deoarece poate exista doar un singur castigator. Cand un campion moare odata cu el sunt exterminati toti oamenii care au putin sange stravechi in ei, si astfel pamantul scapa de supra populare. Nu prea ma pricep sa explic dar sper ca am reusit sa-ti fac o idee despre ce se intampla. S-ar putea sa fi gresit numarul jucatorilor pentru ca am am citit cartea acum mult timp dar in esenta am explicat cam ce se intampla. Noroc si sper ca o sa-ti placa