| AndreeaUrsu101 a întrebat:

Ce credeți că v.a pica la evaluarea națională la compunerea de la subiectul 1, B?
Știu că ar fi trebuit să le învăț pe toate să le știu bine, dar nu am învățat decât două din ele...și vreau să știu și părerea voastra...

5 răspunsuri:
| Tudor123123 a răspuns:

Va este legat nu cu cratima, iar de invatat, invata tot, din 20-1 subiecte (1 s-a dat pentru aia cu olimpiadele) o sa se extraga un subiect

| Gillian a răspuns (pentru Tudor123123):

Deci exclud ce s-a dat la olimpici? Adică gen liric?

| AndreeaUrsu101 explică (pentru Tudor123123):

Bine

| AndreeaUrsu101 explică (pentru Gillian):

Mă gândesc la pastel, ar fi perfect dacă ar da genul liric.

| Tudor123123 a răspuns (pentru Gillian):

Deci in alea 20 sunt cel mult 1 titlu epic si 1 liric, si cel putin cate 2 din fiecare fel epic liric dramatic si speciile acestora, iar mesaj epic liric sunt tot maxim 1