| Xoniaa a întrebat:

..Cred ca va fi o poveste lunga dar va rog daca puteti sa-mi dati un sfat..Am o prietena cica BFF oh go on care tot timpu se supara pe mine deci sa va zic un lucru pentru care so suparat sa vedeti : Acuma cateva zile o nins bine la noi si mi-o zis la scoala daca nu vin cu sania si i-am zis ca nu stiu ca am programare la dentist la 6 (am aparat dentar laughing si doctorita vine pentru mine si inca o fata 59 km si nu puteam sa ii zic sa vina alta zi pentru ca asa vreau eu) pe la 4 ma suna si face daca nu mers si i-am zis ca daca vrea pana pe la 5-5 jumate ca sa pot sa ma fac pana la 6 sa merg si so suparat straight face si ea care zice prostii despre mine in gluma cica si asa eu nu ma supar...nu stiu mi se pare ca se supara pentru lucruri banale orice fac gata ii suparata si ea ce imi face mie si eu nu ma supar straight face si alta prietena nu am...Ce sfat imi dati? sad

5 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Cam suparacioasa bff aistraight face. Explicai si ei asta ca nu ai avut cum sa ii spui dentistei ca in alta zi sa mergi. Vorbeste cu ea spune-i ca nu iti place cum se comporta cu tine si poate se va schimba.Bafta

| IssabellaLoLa a răspuns:

Eu cred ca ea iti exploateaza slabiciunea fata de ea si stie ca tu nu vrei s-o pierzi
de aceea se poarta asa si astfel te santeajeaza sa-i fi un fel de 'sclav' care ii este la dispozitie ori de cate ori ea bate din picior
nu cred ca iti este o prietena adevarata si asa ca mai bine singura decat cu cineva care se foloseste de tine
pe de alta parte ai putea sa-i testezi bunele intentii spunandu-i ca nu mai vorbesti cu ea daca mai face asa
daca ea tine la prietenia voastra si chiar vrea sa fiti impreuna, va ceda si nu va mai face asa
daca iti intoarce spatele inseamna ca doar se foloseste de tine si de faptul ca nu ai pe altcineva.
inseamna ca la primul obstacol te va lasa cazuta si nu-ti va da o mana sa te ridici
eu zic sa te rupi de ea si s-o lasi cu mofturile ei
trateaz-o cu indiferenta si se va schimba roata
incearca sa nu-i mai acorzi atata importanta ca sa nu se mai creada atat de indispensabila
la urma urmei ce esti tu si ce este ea? prietenii se sustin si se ajuta nu se santajeaza
eu asa zic
:*

| passyon22 a răspuns:

Ce sfat sa-ti dam? Pai in primul rand sa o pui la punct, sa-i demonstrezi ca e imatura.In mod normal, alea nu-s motive de suparare, dintii tai conteaza mult mai mult decat o simpla prieteniehappyGesturi copilaresti.App, crezi ca nu se mai gasesc prietene? Incearca sa le cauti si le vei gasii.Selecteaza-le pe fiecare si vezi cine merita intr-adevar sa-ti fie prietena.Inca ceva, sa nu tanjesti niciodata dupa prietene"smechere".

| silviuGL a răspuns:

Buna, i-ai dat prea multa importanta asta este problema ei, incearca sa-ti arati personalitatea. PS: Cel mai bine este sa-i spui ce simti si cand o simti fara nici o remuscare, chiar daca cate odata adevaru doare, dar spunel oricat de dur ar fi. Apoi o sa vezi ca va intelege ca tu nu esti "marioneta" ei, ci prietena ei.

| chocotoff a răspuns:

Eu zic sa ii spui ei de ce face anumite glume pe seama ta...thinking spune-i ca desi poate sunt glume, ti-e nu-ti plac, atata timp cat este "cea mai buna prietena a ta " ar trebui sa te inteleaga iar daca nu o face eu zic sa nu o mai consideri prietena ta cea mai buna. Si eu am o cea mai buna prietena, dar noi ne organizam timpul in asa fel incat sa putem iesi amundoua odata pentru ca daca nu te distrezi cu cea mai buna prietena a ta, atunci cu cine? straight face Sper ca ti-am fost de ajutor, pwpici :*