| Sxx a întrebat:

Cu ce se curăță pixul de pe o geantă de piele? Menționez ca e deschisa la culoare și se vede destul de urât. Dau fundă! Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Am o teorie...dar nu stiu daca-i buna.Nu-mi sariti in cap.Incearca cu ceva coroziv(un acid, ceva, orice, ia o sticla de otet si incearca cu el.Concentratia de acid acetic este extrem de mica dar poate merge.) dar cu concentratie mica si sterge repede sa nu atace pielea
Sau da cu un pic.Nu sterge pasta de pix de pe hartie dar poate o face cand este pe piele.
Incearca si cu niste acetona. Daca merge pentru vopseaua de unghi poate merge si pentru asta.
Daca nu reusesti vopseste cu ceva geanta.Fa un model misto.Cel putin nu o sa mai arate asa naspa...

| Sxx explică (pentru Wehrmacht):

S-a luat happy multumesc pentru ajutor

| Wehrmacht a răspuns (pentru Sxx):

Cu ce?

| Sxx explică (pentru Wehrmacht):

Acetonabig grin

5 răspunsuri:
| POC03 a răspuns:

Incerca cu parfum poate se sterge!

| Sxx explică (pentru POC03):

Nu s-a luat, oricum mersihappy