| denyzo a întrebat:

Cum ma pot ingrasa? Stiu, multi vor spune "stai cuminte si multumeste-te asa cum esti." "Altele vor sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasi".
Nu..problema e ca eu cand ma ingras cate putin, grasimea se pune la picioare si putin la fata.
Mi-ar fi rusine sa ma duc la mare, deoarece pe corp sunt slaba, mi se cunosc putin oasele, si doar am 46 de kg. Mentionez, am 16 jumate.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Grasimi per gram 9 calorii
Proteine, carbo =4 calorii per gram
deci o dieta bogata in grasimi va duce la o ingrasare rapida si dulciurile, sucurile, numa o dieta bogata in proteine nu va duce asa rapid, evita carnea ca tine de foame

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Mic dejun: omletă cu şuncă (sau simplă, în ulei de cocos de exemplu), sendviş dublu cu unt, telemea şi salata iceberg, o cană cu lapte îndulcit cu miere

Gustare: salată de fructe îndulcită cu miere din banane, struguri, stafide, nuci

Prânz: ciorbă cu zdrenţe de ou şi smântână, piept de pui sau muşchi de vită (200g) cu orez sârbesc cu unt (orez, legume diverse, ciuperci) cu salată asortată, patru felii de pâine integrală, prăjitură de casă cu fructe sau găluşte cu prune

Gustare: o felie mare de brânză (telemea, brie, caşcaval) cu două felii toast cu unt şi dulceaţă

Cina: supă cu tăiţei de casă cu 2-3 felii de pâine, peşte gras cu doi cartofi copţi şi salată, tartă cu cremă de vanilie şi fructe de pădure.
http://www.csid.ro/......-12247895/

| LPCTSTR a răspuns:

Mananca ciocolata, chipsuri, fructe[da si fructele in cantitari mai mari se depun] si cea mai buna metoda de a te ingrasa intr-un timp relativ scurt : comanda de la Mc.Donalt's mancaruri care crezi ca te-ar ingrasa. Oalta alternativa, tot de la Mc. sunt salatele, adica... tu stii ce chestii pun in alea ca sa le dea gust?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fasolea ingrasa, are multe calorii dar si proteine.
Painea ingrasa, uleiul de masline.Cartofii prajiti cu paine.
Tahini cu miere e foarte consistent si ingrasa.
Painea cu unt si miere.