| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.cum pot seta internet explorer ca browser prestabilit...eu in pc am internet explorer si google chrome.si chormeu ii prestabilit da eu il vreau p celalalt...

Răspuns Câştigător
| Vooortex a răspuns:

Intra in start - control panel - default program - set default program si iti alegi de acolo pe care il vrei...

3 răspunsuri:
| DعeutZa a răspuns:

De obicei la internet explorer te intreaba cand intri in el daca vrei sa fie browserul prestabilit. daca nu intri la optiuni si dai uh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te intrebe cand intri in explorer daca vrei sa fie implicit sau nu(asta daca nu ai dezactivat sa apara mesajul);

| AdinaA11 a răspuns:

Buna.Pai te duci in Start>Control Panel>Add or remove Programs>si in stanga alegi Set Program Acces and Defaults>click Custom si acolo la prima categorie iti alegi browser-ul dorit!

SPER SA ITI FIE DE AJUTOR!