| MitroKta a întrebat:

Hei salut! Am o problema: Eu folosesc Google Chrome ca browser prestabilit insa dupa fiecare turnoff si turn on ca sa zic asa inchidere/deschidere mi se schimba cu un add-on de la internet explorer ii zice Live Search si nu stiu ce sa fac ca ma dispera...la fiecare pornire a calc trebuie sa setez browser prestabilit chrome.
Mutlumesc si dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

SETARE CHROME CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Google Chrome, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Chrome si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
Apoi intra pe CHROME ->tools->options-> scrii adresa asta la pornire http://www.google.ro/ ->si da clik pe OK (nu uita sa dai clik pe OK) Da un restart la browser si... enjoy!

APOI Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Trebuie sa-mi spui prin mesaj privat ce programe sun BIFATE, si o sa-ti spun ce sa debifezi (la programe sa-mi spui si provenienta lor)

Bafta!