| alecsasweet a întrebat:

Am intalat si Google Chrome si Internet Explorer. Si am dat Google Chrome ca browser prestabilit. Si nu mai stiu cum sa dau sa fie la loc. pentru ca acum dupa ce am dat browser pe chrome, cand intru in explorer mi se deschide tot chrome. Cum sa fac sa fie la loc?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Internet Explorer/Tools/Internet Options/Programs si la Default web browser dai Make default si apoi dai Apply si OK si restartezi calculatorul. Succes si numai bine!

| Bybanu a răspuns:

Daca intri in Start -> All Programs -> Internet Explorer ...va intra internet explorer.

| eandopuncttk a răspuns:

Click dreapta pe bara de jos cea unde e startul (dar sa nu dai pe start), proprietati, apoi ai un buton Start Menu, apesi pe el si acolo scrie undeva customize si vezi ca ai internet si alaturi sa-ti alegi care browser sa-l folosesti

| eandopuncttk a răspuns:

Uite ca sa iti faci o idee
http://glumetu.do.am/1/help.gif

| bLacKK55 a răspuns:

Pai setezi Internet Explorer ca browser prestabilit

| alecsasweet explică (pentru bLacKK55):

Si cum fac asta?