| Alee_8611 a întrebat:

Dau funda sh vot celor mai bune sfaturiwinking

In urma unui "joc" m`am indragostit de un baiat de varsta mea. Il cunosteam din copilarie, dar parca atunci l`am vazut cu adevarat. Cateva luni bune ne-am apropiat foarte mult, vorbeam de fiecare data cand ne vedeam. El venea la inceput la mine, apoi am inceput si eu. Am iesit intr-o zi cu el si mai multi prieteni, si imi bateau unele apropouri despre mine si el. Mai tarziu mi-a zis o fata ca el ma place, dar nu crede ca e momentul sa spuna, si imi va cere prietenia, iar ea mi-a zis inainte ca sa stiu la ce sa ma astept. Apoi, a mai trecut un timp in care lucrurile se petreceau normal. Intr`o zi stateam cu el sh o amica m`a intrebat in gluma daca il insel pe baiatul de care imi placea inainte. De atunci nu a mai stat atat de mult cu mine, si o prietena de`a mea a zis ca a aflat de la iubitul ei ca baiatul de care imi place mie ii place de ea. Ce sa cred?

Ajutor va rog!

4 răspunsuri:
| DrunkShepp a răspuns:

Stai calma se mai intampla, eu zic sa vorbesti cu el dar nu asa direct baietii se sperie daca esti pre directa cu ei.vezi si tu daca mai e ca inainte si daca nu vorbeste cu el, ce s-a intamplat cu voi de obicei nu e bine ca cel mai bun prieten sa iti fie iubit daca va certati si nu va mai impacati s-a dus si prietenia voastra dar eu nu zic sa te increzi asa mult in asa zise barfe ca ala pace pe ala si ca ala vre sa fie cu ala dar ...etc.Mai bine e sa il lasi o vreme, vreo doua zile si apoi sa mai vorbiti cand esti mai linistita.Eu zic ca in urma unui joc nu te poti indragosti asa tare mai intai da-ti seama de sentimentele tale pentru el si apoi vorbiti si de sentimentele lui.Mult noroc! sper sa fie bine

| GoLeZ a răspuns:

Eu zic sa ii trimiti mai multe mesaje.gen[ce faci... buna] la inceput sa vezi daca iti raspunde si sa nu pari prea directa... apoi sa ii propui diverse lucruri pe care sa le faceti doar voi doi.de exemplu sa te ajute cu ceva [dar doar ca pretext sa va intalniti]
Daca vine, e clar ca te place[stiu asta pentru ca sunt baiat]. Daca te loveste cu scuze gen[trebuie sa plec nu stiu unde, sau am treaba] e clar ca nu te place.O a doua varianta ar fi sa discuti cu el pe mess.sa il intrebi direct.adica la inceput cu esti dragut cu chestii sa ii dai impresia ca iti doresti sa fiti impreuna. apoi totu o sa fie usorBAFTA!

| Chucky_3236 a răspuns:

Incearca sa vorbesti face2face cu el! Chill. Nu te mai agita. Incearca sa vorbesti cu el sa vezi daca el mai vrea asta'. Sunt multi mincinosi in aceasta lume, mai ales in Romania happy. Daca te va evita in continuare ori nu stie cum sa iti spuna ce simte (asa fac unii' baieti: cand primesc atentie de la o fata pur si simplu se inchid in ei si crede'ma ca mi s-a intamplat), ori ca nu ii pasa si ca tot ce a fost, a fost. Nu merita sa-ti bati capul cu el daca nu vorbeste in continuare cu tine'. Si cred ca cel mai bine e sa vorbesti cu el fata in fatahappy. Poti sa vezi in ochii lui... And don't forget : If something is not happening for you it doesn't mean it's never going to happen. It means you're not ready for it.

Succes :*.

| Andreea_8884 a răspuns:

Alee. Asa am fost si eu ca tine dar stii nu e bine sa pui suflet in orice sa ce spune despre voi doi, ar fi bine sa vorbesti cu fata-n fata si sa vezi daca cu adevarat tine la tine. Crede-ma am trecut si stiu. Dar nu`i bine sa pui suflet in oricine ca stii ca cine pune suflet mai traziu o sa regrete, caa aproape toti baieti sunt la fel. si crede-ma nu e bine sa pui suflet in oricine orice. Bafta multa! Vezii ce facii! Sper sa fie bine!