| SelluJuss13 a întrebat:

Hi TPU! Am si eu o problema: Am 12 ani, si ma complica rau iubirea aceasta! La inceputul anului scolar, am avut o "relatie" (ca sa spun nu era o relatie. Mie imi placea de un biat, iar lui de mine, si, ne-am tinut de mana o singura data.Cam atat) pana in sementru al II-lea. Nu a fost o relatie, cum sa spun superba, caci la scoala nu era timp. Ieseam din banca, ajungeam la usa, si se suna! In fine. Mie imi placea forte mult de acel tip, de cand eram in clasa I. Suntem de aceeasi varsta! Acum, pe la inceputul anului.Am avut o mare problema: A inceput sa imi placa de un alt baiat, care s-a mutat mai nou la noi in clasa, si care mi-a recunoscut in fata ca ma place(nu ca celalalt). Dirigu, la pus in spatele meu, iar noi, in ora, vorbeam mereu prin biletele, etc! "Iubitul meu", cum sa spun, nu ca era gelos, dar a aflat ca imi place de baiatul nou, si s-a cam suparat! A inceput sa se indeparteze de mine, in timp ce celalalt de apropia foarte mult, desi, cu cat se departa, incepea sa isi schimbe atitudinea, stilul, etc(in imaginea mea, cum il vedeam eu)! Iar colegul nou, cu cat se apropia, ne intelegem mult mai bine. La un moment-dat, "iubitul" (folosesc "iubitul", ca sa il comparati de celalalt baiat) a aflat ca il plac mai mult pe colegul nou decat pe el, si a facut un fel de criza. Am vorbit pe mess, si ne-am tinut morale, la fel cum ne tineam mereu cand ne certam! Si s-a suparat foarte tare! Eu chiar nu il mai simteam apropiat, iar pe mess, m-a intrebat pe cine plac mai mult, pe el sau pe celalalt! Eu i-am raspuns ca ii iubesc la fel de mult, desi nu era adevarat! A trecut aproape 2 luni de atunc, iar eu stau mereu cu colegul nou, iar "iubitul" mereu cu el, caci, s-a nimerit, sa fie colegi de la gradinita rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor. Colegul nou este fotbalist, iar colegii mei, de cate ori joaca fotbal, joaca si el, dar si "iubitul". Eu mereu le tin galerie, adica stau pe langa ei, cand joaca, cu intentia sa stau pe langa Bogdan (asa il cheama pe colegul nou). Iar el, de cand a aflat ca il plac ( tot cam acum 2 luni, de cand a inceput sa imi placa de el), joaca fotbal, dar intr-un fel, pentru ca el sta, si se uita la mine, apoi se mai concentreaza la joc, si iar se uita la mine, etc!
Eu chiar il plac foarte mult pe Bogdan, dar problema este ca il plac si pe celalalt, dar nu la fel de mult! Acum, mai nou, am o alta mare problema. Un alt coleg nou, livrat odata cu Bogdan[rolling on the floor], s-a pus pe capul meu! Ma place, si nu ma lasa o clipa in pace! Ii spun mereu ca eu nu il plac, dar de cate ori ma vede, alerga la mine si ma ia in brate [Yacc]. Si, din cauza asta, cred ca si Bogdan este cam gelos, caci pe el nu l-am luat niciodata in brate, mai scurt zis, nu ne-am apropiat( la sensul de sarut, tinut de mana, etc).
Chiar nu stiu ce sa fac! Daca cineva m-ar pune sa aleg intre cei doi, l-as alege pe Bogdan. Dar, am suferit din cauza celor doi, incat, mi-e cam frica sa nu il pierd! Tin la el, extrem de mult! Chair mai mult decat tin la mine! Dar, mi-e frica sa ii spun celuilalt ca nu il mai plac, daca el, cand a aflat ca il plac SI pe Bogdan, a facut o criza, care a durat vreo 2 zile, daca i-as spune ca il plac mai mult pe Bogdan, decat pe el, chiar nu stiu ce s-ar intampla!

Ce sa fac? Nu vreau sa il pierd pe Bogdan, dar nici sa le stic prietenia celor doi, caci, daca ar aflat celalalt ca il plac pe Bogdan, pe unul dintre cei mai buni prieteni ai lui, nu ar mai vorbi niciodata, nici nu el, nici cu mine!
Sunt foarte confuza! Vreau cateva idei, oare ce sa fac? Nu ca sufar, ba chiar sunt fericita cu Bogdan, dar, simt ca o sa iasa ceva rau!crying Ce sa fac? cryingcryingcrying
(funda tuturor celor ca imi dau idei)!

Răspuns Câştigător
| xXdestonXx a răspuns:

Mai bine alege-l pe "iubitul" deoarece pentru ca fiindca al cunosti de mai mult timp iar bogdanel ala poate fii batut rau daca il alegi pe el dar daca nu mere
baftawinking

9 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Mama,cat ai scris...

Răspuns utilizator avertizat
| cristiano9 a răspuns:

Am ceva timp de cand n'am m'ai citit atat... laughing alege'l pe acest Bogdan...

| pinkangel_4370 a răspuns:

Wow.ai scris ff multlaughing pai intai alege u baiatul cu care vrei sa stay.si dupa vorbeste cu ei.v`or intelegehappy

| igori001 a răspuns:

Este un lucru gandeste-te bine acest bogdan daca у мутше nou el nu poate pleca? gandeste-te ca el poate intr-o zi sa plece fara sa-ti spuna si apoi vei vrea cu "iubitul" sa fiihappy. si acesta daca a facut criza asta cum spui inseamna ca te iubeste si el... eu cred ca primul ar merita sa fie cu tine

| Dianaa14 a răspuns:

E greu de spus dar asta o hotaraste doar inima ta.Vezi tu baietii sunt greu de inteles."Iubitul" daca te place cu adevarat va intelege ca tu esti fericita cu bogdan. Daca sunt cei mai buni prieteni il poti pune pe bogdan sa vorbeasca cu "iubitul"si va intelege mai bine. Sper ca te-am ajutat:*:*.

| kataking12 a răspuns:

Imi pica ochii in gura de atat citit creka n-am mai citit atat de vreo 3-4 luni. in fine eu as zice sa ramai cu bogdanelwinking si sa vorbesti cu "iubitul" si ii zici sa nu se supere. daca tine la uh o sa inteleaga.

| RainUmbrella a răspuns:

Wow mersi acum chiar ca nu-mi trebuia si nici nu-mi trebuie iubiti!

| denixa a răspuns:

Offf,nu stiu ce sa zic.Nu m-am mai confruntat cu asemenea situati pana acum.Ce sa zic? Doar ascultati inima.