| Anonim340 a întrebat:

Deci am o intrebare. Este un baiat care ma place mult, are grija de mine, si toate cele. Dar eu nu stiu ce simt pentru el. Aduca toti oamenii zic ca noi doi ori ne-am potrivi ori suntem impreuna deja. Si el e dragut, frumos, e blond(saten) cu ochi albastrii, si vine ma imbratiseaza ma ia pe sus si multe altele. Si mno, el m-a intrebat Mai demult daca vreau sa fiu cu el si am zis nu dar acum se comporta foarte dragut cu mine si e mai simpatic si mai protector si eu cam cred ca am inceput sa il
simpatizez, dar simpatie spre placut... Dar nu stiu cum sa ii zic daca inca ma mai place...si nu stiu, daca ma intreaba, sa ii zic ca vreau sa fiu cu el? E prima mea relatie daca e sa fie si mi-e frica si as cam vrea sa fie un baiat special. Ofer Funda si Vot

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Eu zic sa ignori sa vezi cat de mult de place, si sa arunci o privire in tine mai intai, e iubire sau prietenie, asta tu stii, mai stai pe langa el, daca il placi ca prieten vei stii, dar daca cu timpul te apropii ceva mai mult de el eu zic ca e clara situatia. Parerea mea e ca nu ai petrecut destul timp cu el, stati mai mult timp doar voi doi singuri si restul va decurge de la sine, iti vei da seama daca chiar il iubesti. Pentru ca daca il iubesti sau nu, asta nu iti pot spune eu laughing, de asta mereu zic "uite-te in interiorul tau", deoarece creierul nu stie ce vrea, gandurile nu sunt clare, dar emotile tipa in gura mare din tine, iti spun exact ceea ce vrei, lasa deoparte partea rationala si asculta la sentimente.

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Invita-l undeva si dupa, cand consideri tu momentul okay il intrebi deschis ce parere are despre tine. In functie de ce raspunde poti sa aflii daca te mai place. Poti sa-l intrebi direct ...sau sa fii tu prima care-i spune tot ce simte pentru el.
Nu ai de ce sa-ti fie frica. Dupa cum se comporta el inca mai tine la tine, eu asa cred. Nu are prietena, nu? In acel caz te-ar putea refuza.
Deci mergeti intr-un loc frumos si vorbiti deschis. De data aceasta cred ca tu va trebui sa faci primul pas intrucat tu ai fost cea care l-a refuzat data trecuta, deci el nu cred ca o sa intrebe a 2-a oara ca sa nu te simti cine stie cum.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cu siguranță încă te place. spune-i ce simți, fii sinceră. n-ai nimic de pierdut.

| Gabi696969 a răspuns:

Vorbeste cu el deschis si spune-i ce simti. Dar mai intai dai cateva semne sa vada ca il placi. Si arunca-i tot felul de replici interpretabile asa iti vei da seama daca mai are sentimente pentru tine desi eu zic ca da din cate ai povestit tu