| cezar987 a întrebat:

Deci am o problema cu tata.Astazi m-am dus sa ma tund si m-am tuns f scurt in parti si restul parului l-am lasat cum era. Si tata a zis ca cica asta nu e tunsoare de copil,,, ca nu vrea vagabond in casa etc.Ce pot face? Adica cum ii pot explica ca este o tunsoare normala.

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Zi sa te aprecieze asa cum esti si sa te accepte asa cum esti(daca nu esti un copil foarte problematic) ca alfel poate i se implimneste si dorinta aia cu vagabonteala.

3 răspunsuri:
| SammiSchüler a răspuns:

Spune-i ca asa e moda laughing desi e un argument lame.
Ai putea sa faci cum spune el si sa te tunzi scurt si sa il lasi sa iti creasca mai mare :/. I mean. nu sa iti lasi plete mari; doar sa il poti ciufuli big grin

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Dacă tatăl tău nu este de acord ar trebui să îl asculți, uneori mai trebuie să mai facem și compromisuri, nu putem avea întotdeauna dreptate.

| Al_Mihai_1999 a răspuns:

Ii zici ca mai multi au spus ca iti sta bine, ii zici ca te reprezinta chestii din astea