| CravataAlbastra a întrebat:

Ce dieta care a dat rezultate a-ti tinut? Vreau sa slăbesc vreo 10 kg rapid. Infometarea functioneaza?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Infometarea functioneaza daca vrei sa ajungi in spital si pe urma sa te ingrasi mai tare

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Oricum, NU este sănătos să slăbeşti "vreo 10 kg rapid" :(

Pentru a slăbi SĂNĂTOS 1 kg este NECESARĂ o perioadă de MINIM 1 săptămână!

Intră la linkul următor şi folosim exemplul de acolo - http://www.dietetik.ro/......calculator acolo jos ai o tastă "Următorul pas" - dai click pe ea, te redirecţionează la un formular :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Acolo completezi greutatea la care vrei să ajungi ( spre exemplu 51 de kg, pornind de la cele 58 iniţiale ) şi apoi selectezi 1 săptămână, dai click pe tasta "Actualizează" şi îţi apare ATENŢIONAREA :
"Alegeţi o perioadă mai mare de 7 săptămâni!"

Deci, NU vă mai luaţi după diverse site-uri & metode "miraculoase" de a slăbi!

| CravataAlbastra explică (pentru bursuc001):

Sunt fata 15 ani, am 1, 70 si 59-60 kg. Sunt destul de grasa. Nu e bine sa ai cu -10 kg decat înălțime, eu am asa cu -10 si sunt grasă. Deci vreau sa am vreo 50 kg, sa ajung la aceasta greutate in aprilie cel tarziu. Deci nu este un timp asa de scurt totusi.

| bursuc001 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 61, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator
Deci, ai chiar cu vreo 2 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.
Totuşi, dacă vei slăbi la 50 de kg, vei ajunge SUBPONDERALĂ :(
http://www.dietetik.ro/......calculator

O zi frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca dieta pe banane mananca o saptamana banane........sincer sa nu razi a fost dovedita stiintific
FUNDA

| CravataAlbastra explică (pentru anonim_4396):

Parca banalele nu erau recomandate pentru ca au conținut ridicat de zahar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Eu am incercat o dieta de banane 12 zile si am slabit mult si am baut multa apa...