| RenataAlesya a întrebat:

Du funda. Va rog mult ajutati-ma! Vreau sa slabesc! Am 13 ani, 1, 50 m si 45 kg... Vreau sa dau jos burtica, sa am unabdomen mai plat pana incepe scoala. Ce trebuie sa fac? Sa tin diete, sa fac sport? Merci pentru ajutor:*

Răspuns Câştigător
| dedfgv a răspuns:

Pai exista mai multe chestii pe care trebuie sa le facii
1.nu tias recomanda o dieta drastica deoarece esti in crestere dar un regim de viata sanatos o sa te ajute si sa cresti dar si sa dai din kg jos
-multe fructe si legume(tot e sezonul lor daca nu iti plac asa ca atare poti sa le faci salate sau sucuri,eu ador sucul de morcovi si mai pun si un mar le bag la storcator sau la blender,)
-multe lichide(apa,sucuri de preferat naturale sau daca nu sa fie neacidulate,supe, ceiuri dar nu alcool sau cafea)aici merge si pepenele deoarece contine foarte multa apa
-carnea sa fie de pui, curcan sau peste si eventual vita...nu porc
-sport:-iti faci un abonament la sala
-iti faci singur un program acasa

iar pentru burtica am auzit o chestie inca nu am incercat-o dar totusi tio spun
sitii folia aceea de impachetat alimente transparenta din plastic...eee iei o bucata si tio pui in jurul abdomenului si te apuci de facut abdomene cica avand aia pe burta transpiri si arzi mai repede grasimile

5 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Salut! Nu ai de ce sa slabesti fiindca nu esti grasa la inaltimea ta. Eu zic ca ar fi mai bine sa faci sport. Pe net gasesti o multime de exercitii pentru abdomen. Succes!

| Ded a răspuns:

Alergatul si abdomenele sunt cele mai bune!

| cherrybomb a răspuns:

ESTI NORMOPONDERAL
(ai o greutate normala pentru inaltimea ta)

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 45 si 56.3 kg

http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

funda?

| happyendings a răspuns:

Nu mai manca deloc dupa ora 19.Bea multe lichide, renunta la dulciuri(inlocuiestele cu fructele tale preferate).Cel mai bun sport pentru tine este inotul.succeshappy

| ciocolățica_8928 a răspuns:

Nuuu, nu trebuie sa tii vreun regim sau dieta nu, sa nu faci prostia asta!
Fa mai mult sport, de dimineata, nu sari peste micul dejun fiind cea mai importanta masa a zilei si nu te stresa prea mult...ai doar 13 ani, oricum inca nu esti dezvolata de tot ca sa iti faci problema! :*
bafta

cu drag,
Ciocolățica love struck kiss