| FanOfPostMalone a întrebat:

Eu inca nu am avut primul sarut si am o intrebare. Daca sunt machiata, de ex cu fond de ten, poate cand ma saruta sa aiba un gust ciudat? Sau nu stiu... ma gandesc asa. Sau mai bine sunt nemachiata... si stiu ca un baiat trebuie sa te iubeasca asa cum esti si vede frumusetea ta fara machiaj, dar doar ma intreb.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca de acum te boiesti pe ten, la 30 de ani ai sa arati de 40. La 13 ani ai tai sarutul este doar o joaca de copil. Stai cuminte ca vei avea timp de astea toata viata. Nu ti-o scurta prea repede.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani machiata si cu fond de ten?
Dar mama ta nu te vede cand iesi din casa?
Vai de mine! Vezi ca-ti distrugi fata aia de copilas, daca pui faduri pentru femei de 40 de ani.
Traieste-ti copilaria si lasa machijele de femei mature, ca iti strici fetisoara si nu se mai uita baietii la tine.
Cat despre sarutat... fug mancand pamantul, cand te vor vedea cu varul ala pe fata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca sarutul se da pe buze nu? Ce treaba ar avea fondul de ten? Crezi ca te linge pe toata fata?

| FanOfPostMalone explică (pentru suntserios):

Da normal ca nu imi dau pe buze, dar exista langa buze unde e PIELEA.

| Andreeush a răspuns:

Lasa fondul de ten, iti dauneaza la varsta asta.

| ngllllll a răspuns:

Cu fond de ten nu iti recomand. Cred ca la varsta ta esti destul de frumoasa pentru oricine.
Cu sarutul, cred ca trebuie sa te rezumi doar la sarut pe obraz, mana. Gandeste-te ca sarutul pe gura transmite destule boli, printre care amintesc TBC, care se ia prin saliva, chiar si HIV daca ai bafta asta.
Gandeste-te bine inainte sa faci pasul asta. Mai intai trebuie sa cunosti bine baiatul, un an, doi, sa ii stii familia, sa stii ca e baiat serios si nu umbla cu altele. Gandete-te ca poate sa te sarute pe tine, apoi sa sarute pe altele urmatoarele zile, sau chia se culca cu ele. Trebuie sa fi foarte sigura la treaba asta.

| SpargSeminte a răspuns:

De cand se pune fondul de ten si pe gura?