| anacoolicika a întrebat:

Eu practic baschet la un club si joc in echipa scoli. In weekend avem un meci (foarte important pentru mine). Problema este a mi-a venit menstruatia si am auzit ca nu am voie sa fac sport in aceasta perioada. Ce ar trebui sa fac? (am voie sa joc baschet, sa sar coarda sau sa merg pe bicicleta?)

Răspuns Câştigător
| JustArmy a răspuns:

Bineinteles ca ai voie. Daca te protejezi bine de scurgeri nu ai nici o problema si daca te simti bine fizic.