| HimekoChan a întrebat:

Eu sunt clasa a 7 a si am 14 ani iar anul viitor, intr-a 8 a, as dori sa ma mut la o alta scoala. Nu e ca si cum nu m-as intelege bine cu colegii mei (bineinteles, nu cu toti, sunt cativa "fosti prieteni" pe care nu ii mai suport) sau lucruri de genul, de asemenea am si note bune terminand cu locul 1 in fiecare an pana acum, doar ca am o singura prietena buna in aceasta clasa, aceea fiind colega mea de banca si fiecare zi mi se pare extrem de plictisitoare, profesorii nostri fiind foarte seriosi si exigenti deoarece noi suntem o clasa foarte buna.
Si pur si simplu scoala mea mi se pare foarte plictisitoare si monotona fata de celelalte scoli din orasul meu pe care le-am vizitat.
Dar in fine nu asta conteaza, intrebarea mea principala ar fi daca e bine sa ma mut la o alta scoala in toamna care urmeaza thinking Ar fi prea tarziu? M-as putea integra in acea clasa pana la sfarsitul anului cand voi da capacitatea?
Multumesc ^-^

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hello!

Eu nu m-as muta in locul tau...
O sa fii clasa a 8-a!

In aceasta clasa trebuie sa inveti, nu sa te distrezi. Ai profesori buni... profita de asta!

Eu am lucrat extrem de mult ca sa ajung cu matematica la zi *aveam un prof prost in generala*! De ce sa te muti cand aici ai profesori buni?

De asemenea... este greu sa te integrezi intr-o clasa in care toti se cunosc si in care prieteniile sunt deja formate.

Pe scurt... o sa te simti ca a 3-a roata tongue

Sincer, decizia iti apartine! Totul tine de tine dar tine minte, in joc este viitorul tau!

De ce sa te muti cand aici iti este binisor? Nu da cioara din mana pe vrabia de pe gardwinking

Cine stie cum este acolo unde o sa ajungi.

Si tine minte! Fiecare clasa are si uscaturile ei. Este normal sa existe si cativa colegi pe care nu-i suporti big grin

| HimekoChan explică (pentru RainmakerX):

Iti multumesc mult pentru raspunsul tau, m-a ajutat cel mai mult.
M-am decis intr-un final ca o sa raman aici, pentru inca un an. nu cred ca va fi atat de greu big grin
Am să iti dau tie funda ^-^

| RainmakerX a răspuns (pentru HimekoChan):

Merci! happy Ma bucur mult ca te-am ajutat :'>

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că dacă ai bunăvoință te poți acomoda foarte repede.

| Mauuuz a răspuns:

În toamnă o să fii deja în clasa a 8 a și n-are rost. Crede-mă că știu cum e, dar încearcă să ignori ce-i în jurul tău, fixează-te pe materie, gândește-te că e viitorul tău în joc + că dacă te muți, până te acomodezi, până alea până alea, o să fie cam greu plus că după o să te muți iar (la liceu). Tu faci cum vrei, dar hai că poți să mai reziști încă un an într-o școală de genul. Dacă ai făcut-o până acum, poți și mai departe. Baftă. big grin

| HimekoChan explică:

Vă mulțumesc tutror pentru raspunsuri happy Si eu de asemenea m-am decis sa raman aici. Nu cred ca am sa mor inca un an rolling on the floor. ^^