| Annaa05 a întrebat:

Fostul meu prieten inca ma cauta, adica ma suna sa vada ce mai fac si cum mai sunt.Imi spune tot felul de chestii legate de el si actuala lui prietena care pe mine nu ma intereseaza.El cand s-a despartit de mine,si-a facut o promisiune.A zis ca desi m-a facut sa sufar, o sa aiba grija de mine in continuare si daca o sa mi se intample ceva rau prima data sa ii spun lui.Adica,el s-a despartit de mine pentru alta fata. Zilele astea m-a sunat sa imi spuna ca fata asta cu care e el a aflat de noi,a aflat ca el s-a despartit de mine pentru ea si ca ii pare rau fetei ca s-a bagat.Dar parerea mea e ca nu ea s-a bagat.El a acceptat chestia asta,pentru ca daca nu voia, nu avea nici cea mai mica legatura cu ea.Ideea e ca eu inca tin la el.Dar evit locurile in care se duce el,fac tot posibilul sa nu ma mai vad cu el,sa il ocolesc, sa nu mai am legatura cu el.Am incercat sa cunosc baieti noi, dar nu pot sa am alta relatie.

Răspuns Câştigător
| Kyubii a răspuns:

E greu. Te înțeleg, dar dacă el a fost capabil să te dea la o parte pentru o nou-venită, a fost cam urât din partea lui. Faptul că te sună mereu și îți vorbește de nou lui iubită înseamnă că nu i-a trecut definitiv de tine, că unde acolo mai ține la tine, dar nu vrea să renunțe nici la noua lui iubită. Într-un fel sau altul el chiar crede că o să reușească să vă împace pe amândouă, ceea ce e imposibil! Nu mai accepta asta din partea lui. Dacă a ales să plece din viața ta pentru altcineva, nu pentru că nu mai mergea între voi, plecat să rămână!
Nu ești bătaia de joc a nimănui li nu se merită! Presupun că ești adolescentă, deci viața merge înainte și o să mai ai relații! Dacă păstrezi distanța și nu vei mai vorbi cu el, vei reuși să-l uiți, altfel nu poți!

| Kyubii a răspuns (pentru Kyubii):

Mulțumesc mult pentru fundă! :*

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu e nimic rau sa tineti legatura. Si eu tin legatura cu fosta sotie.

| KristenRichardson a răspuns:

Buna!
Te inteleg cu chestia cu fostul tau prieten. Exista asa baiati pe care nu poti sa-i uiti, am trecut si inca trebuie prin asa situatie.Insa tu ar trebui sa-i spui atent ca sa nu te mai sune, sa nu iti mai spuie chestii despre iubita lui..De exemplu,,uite apreciez grija ta pentru mine,dar te rog nu ma mai suna povestinu-mi diferite chestii despre prietena.a durut destul de mult si acum inca doare, insa daca mi sa va intimpla ceva grav iti voi zice, dar pina cand te rog lasa-ma sa te uit...
Cam asa incearca, spune-i, fiindca daca nu o vei face nu il vei putea uita.Sau exista inca o varianta, spune-i ca inca simti ceva, respira puternic si elibereaza-te.Inteleg ca el iti va spune ca nu mai poate fi nimic intre voi si bla bla bla,dar mai bine sa incerci decit si sa esuezi decit sa stii ca nu ai incercat. Daca te vei elibera de toate amintirele legate de el, converastii, mesaje, numarul lui, poze si de vocea lui si iti vei dori sa il uiti vei putea.Iar daca nu iti va reusi problema va fi nu ca nu poti ci nu vreai.Succes!