| afrancii a întrebat:

Buna TPU:* FUNDA! :* am de citit urmatoarele romane si nu stiu cum e mai bine, oare sa ma uit la filmele lor sau sa citesc :,Ion,la tiganci, ultima noapte de dragoste prima noapte de război,harap alb, enigma otiliei. si unde as putea gasiii ..si cum e mai bine sa citesc? tot sau doar rezumatul? happy Dau funda! cineva care se pricepe va rog :*!

5 răspunsuri:
| jojojojome546 a răspuns:

Oarecum ca si eu tot astea trebuie sa le citesc. laughing nu citesc laughing rezumate filme fraieresc pe cei care au citit sa imi dea detalii, ia exemplu happy succes!

| Stavarache_George_1995 a răspuns:

Aici gasesti rezumatul basmului Harap-Alb. Cred ca este singurul site care il ofera atat de bine. Scurt, la obiect si de nota 10! https://rezumate-pe-net.blogspot.ro/......-basm.html

| CrihanaGabriel a răspuns:

Salut,daca ti se va pune nota pe ce ai citit, iti recomand sa citesti cap coada, romanele... daca vrei o nota sub 7. poti sa citesti doar rezumatul..il citesti odata, de 2 ori,apoi incerci sa il zici fara sa te uiti, dar nu trebuie sa inveti robotic, cu cap trebuie sa inveti, si poti spune unele lucruri cu, cuvintele tale.winking sper ca te-am ajutat.

| afrancii explică (pentru CrihanaGabriel):

Le-as citii cap coada.dar le gasesc pe net?

| CrihanaGabriel a răspuns (pentru afrancii):

La o biblioteca ar fi bine... unele le gasesti pe net..altele nu.