| anonim_4396 a întrebat:

Ii vineri seara si a fost ziua lu o prietena si am mers la party la un restaurant fain din oras. A fost muzica, distractie, si toti colegii din clasa. Petrecerea tinea pana la 11 cam asa (noaptea) si la 8 fara ceva o venit maicamia la restaurant sa ma ia ca cica avem de mers nu stiu unde, toti se uitau la mine, am plecat prima, nici mancarea nu s-a dat inca. Si dupa aia tot ea imi face gura ca am stat prea mult. Is nervoasa de nu mai pot, am 15 ani si nu-i normal sa trebuiasca sa stau 2 ore la petrecere, erau numa colegi de cls nu poti sa zici ca nu stiu ce golani pe care nu ii stie. M-am simtit super prost de fata cu toata lumea, nu mi-a zis mama nimic acolo dar totusi e naspa.De obicei is cuminte, ii prima petrecere la care merg.Altii la varsta mea fac mult mai multe probleme si nu-s asa. Nu stiu ce sa zic la scoala dc am plecat asa si cum sa ii explic mamei ca nu mai am 2 ani si m-am saturat sa stau numa in casa. Va rog dati-mi idei, ce sa zic la scoala sa nu par penibila si cum sa ii explic la mama ca ma face de ras, ca is mare si m-am saturat sa stau in casa, mai ales in weekend.

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Le spui colegilor ca a mai trebuit sa te duci la ziua altei persoane, iar mamei tale ii spui:
*cum sa fie 8 seara tarziu? cred ca si p tine te lasau parintii mai tarziu.
*nici macar nu s-a dat mancarea(esti proasta? cum sa ma iei cand nici macar aperitivul nu s-a dat->>asta nu ii spui,este doar ceea ce gandestiwinking )
*multi adolescenti
de varsta mea fac lucruri groaznice:se drogheaza,fumeaza etc
*iar eu pana la urma ce am facut? M-AM DUS DOOAR LA ZIUA UNUI COLEG!
*din cauza ta toti colegii vor rade de mine
*macar puteai sa ma suni inainte sa vii sa ma iei
Cam asta ai putea sa ii spui, insa sa fii hotarata, sa te impui si poate te va intelege:*
Fundalove struck?

4 răspunsuri:
| thedistroyer a răspuns:

Si eu sunt cuminte.am numai 13 ani si sincer chiar nu o inteleg pe mama ta.parintii mei is altfel is de treaba dar cam cat de protectoare poate fi o mama daca is ia copilul cupa 2 ore acasa? mai ales cand e cuminte si stau cu colegii ...thoamne

| Gabriela100 a răspuns (pentru thedistroyer):

Pai nici eu nu o inteleglaughing

| HereAndNow a răspuns:

Nu esti singura, sa fi sigura. Sunt sigura ca si prietenii tai au mai trecut prin asemenea momente. Pana la urma nu e vina ta, deci nu ar trebui sa te simti penibila. La urmatoarea petrecere ii spui mamei tale ca te-ai simtit prost ca ai plecat prima, si ai vrea sa stai mai mult. Succes! :*

| Ramonnyck a răspuns:

Pai la scoala poti zice ca a intervenit o problema legata de sanatatea unui membru al familiei iar mamei tale ii poati zice ca : nu poti sta dupa fusta ei tot timpul tu trebuie sa te dezvolti si ea nu ar trebui sa te opreasca sa o faci. Sper ca te-am ajutat Funda?