| andradapop212 a întrebat:

imi place de un baiat de aprox. 8 luni, el stie ca il plac, dar nu face nimic in legatura cu asta,stam aproape unul de celalalt dar ne cunoastem doar din vedere, adica amandoi suntem la handbal si ne stim de acolo,nu ne salutam pe strada, el le povesteste prietenilor lui de mine si stie cand e ziua mea etc.laughing acum cateva luni pe ask-ul prietenului lui cineva ii scria intrebari jignitoare despre el, si toti cred ca eu am fost, dar nu eram eu,prieteni mei stiu ca eu nu as vorbi niciodata urat de el,i-am dat cerere pe facebook si nu mi-a dat accept, cand i-a murit cineva drag eu i-am scris condoleante si mi-a raspuns, cand il vad pe strada se uita la mine si dau de el des, nici nu stiu ce sa cred, e timid? sau sa il las?

Răspuns Câştigător
| MidnightR a răspuns:

Iar tu? Macar ai formulat mai frumos de data asta.Dar tot nu inteleg, ce vrei sa faca? Pana la urma e in interesul tau din moment ce nici macar nu stii daca te place. Poate te gaseste interesanta.

Pe bune acum, joci 50/50?
Practic te astepti ca el sa faca tot in intemeierea unei relatii,el sa vina la tina, el sa te bage in seama, el sa te intrebe daca il placi, el sa iti ceara sa fii prietena lui.

Iti place de el, te duci si vorbesti cu el. Punct.

2 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Eu nu cred ca este interesat, te vede doar ca pe o amica. Timid nu e.
Renunta la el, fiindca se vede clar ca nu e interesatwinking si nu merita sa lupti pentru cineva care nu te vrea happy

| neutrino a răspuns:

Nu este neaparat timid, ci nu-i place de tine, in sensul unei relatii: daca era interesat de o relatie cu tine, atunci ar fi facut tot posibilul sa te cucereasca. Ghinion, nu poti cuceri mereu pe cineva de care te indragostesti!