| ionescuandrada2000 a întrebat:

Buna TPU! Imi place de un baiat si nu stiu cum sa-i vorbesc! Nu stiu ce sa-i spun! Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii vorbesti normal, ii zambesti mai mult, dar nu-i spune prostioare. Asteapta-l pe el sa ia initiativa.

| iiiiDevil a răspuns:

Poti incepe prin a face cunostinta cu el. Te bagi in vorba cu el, il intrebi cum il cheama, de la ce clasa e...lucruri de genul asta. Incearca sa fii cat mai naturala si zambitoare ( baietii adora asta ), daca are nevoie de ajutor, sa il oferi. Daca e din scoala ta, vezi daca ai prieteni in clasa lui. Ii poti intreba pe ei diverse lucruri despre el. Ii poti spune cate-o gluma, sa il faci sa rada si dupa ce va cunoasteti putin, ii poti cere facebook-ul, sa vorbiti. Trebuie doar sa iti faci curaj sa te bagi in seama cu el, apoi totul vine de la sine. Succes!