| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Buna seara prieteni TPU! De una singura mi-am complicat situatia si nu prea gasesc o rezolvare la (poate!) aparenta mea problema. Stiu ca multi vor fi contra a ceea ce urmeaza sa fac, adica la a-mi expune pe tapet
(cum s-ar zice), viata privata, de fapt, mai bine zis, scurte pasaje din aceasta.
Dar voi trece mai departe, rugandu-va sa va aruncati totusi un ochi(sau ambii ochi laughing ) pe cele scrise anterior. Asadar, cunosc la modul nu foarte profund, integral, cu totul, un baiat din liceu, invata in clasa de langa clasa mea. V-am mai scris in intrebarile trecute, ca ne-a facut o colega de clasa cunostinta prin clasa a9-a. Ne-am vazut atunci si mi s-a parut ca el incerca sa se apropie de mine si a mai incercat in tot timpul asta(din clasa a9-a pana acum, mentionez ca amandoi trecem in clasa a12-a). La un chef s-a intamplat sa ne vedem din nou, m-a tinut de mana si am dansat, dar eu nu prea incerc sa-i dau atentie, ca sa nu raman cumva cu ochii in soare laughing. Acum apare PROBLEMA! Am vazut ca am acceptat o cere de prietenie pe facebook a unui baiat pe care il cheama la fel ca pe cel despre care am povestit pana acum. EU am crezut ca sunt unul si acelasi si vazand ca m-a contactat am vorbit cu el pe facebook. Mai mult el purta discutia, eu rezolvam niste chestionare pentru testul de legislatie pentru condus si eram destul de absenta pe timpul conversatiei noastre. La doua-trei saptamani dupa asta, ne-am intalnit tot intamplator la o sedinta de condus. M-a intrebat de vorba, am discutat putin si atunci. Astfel, observand ca instructorul nostru de la scoala i se adreseaza cu acelasi nume ca al baiatului pe care il cunosc eu, mi-am dat seama ca nu am vorbit pe facebook cu baiatul care am crezut eu, cu cel care m-a tinut de mana, cu cel cu care mi-a facut cunostinta respectiva colega. Baiatul cu care intamplator m-am intalnit la sedinta de condus invata la acelasi liceu ca si mine.
Deci, ce rezolvare gasiti voi acestei complicate situatii? Am nevoie de sfaturi! Puneti-va un pic in locul meu si spuneti-mi ce ati face! Rog seriozitate! >big grin

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,nu prea am inteles.Tu vorbesti cu un tip care credeai ca e cel din a 9'a? Pai,si ce,vorbesti in continuare cu tipul asta,daca vrei si daca iti face placere in acelasi timp, sau, cauta-l pe care il placeai in a 9'a, poti fi amica cu celalalt.

| fsorin96 a răspuns:

Adica tu nu sti pe cine sa alegi sau cum? Daca da alege cu inima.

| Ralucutza a răspuns:

Vrei sa fii cu cel care te-a tinut de mana? Pastreaza legatura cu el si rupe-o usor usor cu celalalt.