| ILoveHandball a întrebat:

imi place de un coleg de vreo 2 saptamani,dar acum o saptamana am reusit sa il fac sa fie impreuna cu cea mai buna prietena,ii place si ei de el dar de mai mult timp decat mie, ei au stat doar 1 zi impreuna pentru ca colegul nostru o considera o fata usoara(m-am exprimat mai frumos)in fiecare zi vorbesc cu el si iesim cu gasca noastra afara si ne distram,aseara si in seara asta a fost la mine cu toti prietenii ca am da niste petreceri,ne intelegem foarte bine,dar uneori se uita mai ciudat la mine,aseara a incercat sa trimita toti prieteni la magazin sa ramanem singuri dar nu a reusit,am mai spus ca ma inteleg foarte bine cu el,si asa imi spune ca ii place de o alta colega foarte mult,si ei ii place de el foarte mult dar nu sunt impreuna,azi mi-a spus ca,cand este langa acea colega inebuneste,o place enorm de mult,dar cand il intreb daca o sa fie cu ea impreuna spune ca nu stie, poate vor fi.....ar trebui sa nu ma mai gandesc la el in fiecare minut si sa incerc sa-l cuplez cu acea colega ca ei se plac reciproc foarte mult?

6 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Depinde numai de tine.Ori astepti sa se lase ori rupi prietenia si te dai la baiat.De ce le-ai facut lipeala daca iti place de el?

| ILoveHandball explică (pentru MskDesign):

Pai mereu pun binele prietenilor inainte si stiind ca ei ii placea de mai mult timp de e lsi imi este si cea mai buna prietena am spus ca poate vor fi fericiti... oricum stiu ca am gresit atunci....trebuia sa ma gandesc mai bine, trebuia sa imi dau seama ca prietena mea va face unele chestii

| ElenaSA a răspuns:

Nu-l mai "apropia" de nimeni. Cei care se plac nu au nevoie de alte persoane pentru a fi impreuna. Daca el simte ceva fata de persoana in cauza va incerca sa fie cu ea. Dar tu nu i-ai marturisist sentimentele tale...

| MiaAtasiei a răspuns:

Esti sigura ca nu esti tu acea colega? nu fi prostuta sa l cuplezi cu alta ca sa suferi tu apoi dupa el. poate zice asta doar ca tu sa nu stii ca el te place, crede ma orgoliul barbatilor poate face asa ceva

| ILoveHandball explică (pentru MiaAtasiei):

Din pacate nu sunt eu acea colega, este o fata cu care ma aseman destul de mult la caracter si la gandire...

| sisi6535 a răspuns:

Daca tie iti place de baiatul acela, de ce l-ai cupla cu alta? Tu vrei sa suferi dupa el?